با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۰/۲۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۶ سنت معادل ۰.۸۲ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۹۶ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها از قرنطینه مجدد برخی شهرهای چین به دلیل شیوع ویروس کرونا آمارهای مثبت از میزان واردات نفت این کشور را تحت شعاع خود قرار داده است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 46 سنت معادل 0.82 درصد کاهش به 55 دلار و 96 سنت رسید. دیروز نفت برنت شاهد رشد 0.6 درصدی بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز برای تحویل در ماه فوریه امروز با 29 سنت معادل 0.54 درصد افت به 53 دلار و 28 سنت رسید. روز گذشته نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا بیش از یک درصد افزایش یافته بود.

در حالی که تولید کنندگان با چالش های فراوانی برای برقراری توازن میان عرضه و تقاضا مواجه اند و واکسیناسیون کرونا در کشورهای مختلف به کندی ادامه دارد،  به دلیل تقویت شاخص ها در بازارهای بورس، تضعیف ارزش دلار و تقاضای بالای چین قیمت ها در روزهای اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده است.

آمارهای جدید نشان می دهد میزان واردات نفت خام چین در سال 2020 میلادی شاهد رشد 7.3 درصدی بوده و در 2 فصل از 4 فصل گذشته ارقامی بی سابقه را به ثبت رسانده است. این ارقام نشان می دهد که فعالیت پالایشگاه های چین افزایش یافته و قیمت های پایین نفت سبب ذخیره سازی انرژی در این کشور شده است.

اما در عین حال روز جمعه بیشترین تعداد ابتلای روزانه به کرونا در چین طی بیش از 10 ماه گذشته به ثبت رسید. بیش از 28 میلیون نفر در چین تحت قرنطینه هستند و اولین مورد از مرگ ناشی از کرونا در این کشور در 8 ماه گذشته به ثبت رسیده است.

به گفته تحلیلگران موسسه آر بی سی، در منطقه آسیا «حاشیه سود فعالیت های پالایشگاهی همچنان پایین است و میزان ذخیره نفت بر روی آب بالاتر از سطح یک ماه قبل است.»

انتهای پیام/

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۵/۲۹|برنت ۴۵ دلار و ۱۳ سنت شد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی