با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

بازی تولیدکنندگان فولاد با منافع مردم/ وزیر صمت: باید پاسخگو باشید

اصلاحات نیوز؛ علیرضا رزم حسینی از زمان نشستن بر صندلی مدیریت وزارت صمت کمر به ساماندهی صنعت فولاد و متعادل شدن قیمت آن در بازار داخل بسته و خیلی بعید است در مواجهه و رویارویی با قدرت و نفوذ مافیای شکل گرفته در این صنعت، تا حصول نتیجه مطلوب کوتاه بیاید.

رزم حسینی در نشست قرارگاه «جهش تولید» که با حضور تولیدکنندگان فولاد کشور برگزار شده، چند مساله را با آنها در میان گذاشته است. وزیر صمت در جمع آنها گفته:

با توجه به مصرف مواد اولیه ایرانی(سنگ‌آهن) در صنعت فولاد کشور و امتیازاتی که دولت به تولیدکنندگان فولاد می‌دهد انتظار این بود که قیمت‌ها متعادل باشد.

غول‌های فولادی ایجاد کردیم و رانت‌هایی به نام سنگ‌آهن به قیمت ۳۰۰ هزار تومان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم در حالی که قیمت جهانی آن تنی یک و نیم میلیون تومان است، اما همین غول‌های فولادی محصول خود را در بازار ایران به قیمت جهانی می‌فروشند که البته باید پاسخگو باشند.

غول‌های فولادی که شمش ۴ هزار تومانی را ۱۲ هزار تومان می‌فروشند و در این مدت ۶۰ هزار میلیارد تومان سود عایدشان شده، این پول‌ها را چه کرده‌اند؟ در توسعه که هزینه نشده، بگویید کدام خط تولید و ماشین‌آلات جدید فولادی با این پول‌ها در حال توسعه است؟ اگر ما در جنگ اقتصادی مسئولیت داریم، کسانی که به مردم ظلم می‌کنند باید پاسخگو باشند.

فولاد آلیاژی است که قیمت تمام شده آن در بازار به طور مستقیم روی قیمت خودرو، ساختمان، لوازم خانگی و … تاثیر مستقیم دارد.

  پیام تبریک مدیرعامل شرکت مس به مناسبت انتخاب وزیر صمت
آگهی
آگهی