با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اگر انتخابات ۱۴۰۰ مانند مجلس کنونی بدون رقابت معنادار برپاشود، معرفی نامزد در آن فاقد توجیه است و شاید رای هم ندهیم

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سید مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی اصلاح طلب در بیان ساختار سیاسی کشور گفت:جمهوری اسلامی ولایی یک نظام هیبریدی (ترکیبی) است. یعنی نیمه‌انسدادی-نیمه‌رقابتی؛ نیمه‌بسته-نیمه‌باز؛ نیمه‌انتصابی-نیمه‌انتخابی؛ نیمه‌استصوابی-نیمه‌آزاد و در یک کلام نیمه‌استبدادی-نیمه‌دموکراتیک است.

وی افزود: هنوز در نظام کنونی برگزاری انتخابات معنادار ممکن است و معرفی نامزد در آن توجیه دارد. ولی اگر انتخابات ۱۴۰۰ مانند مجلس کنونی بدون رقابت معنادار برپاشود، معرفی نامزد در آن فاقد توجیه است و شاید رای هم ندهیم.

تاجزاده با اشاره به مطرح شدن گزینش رئیس جمهور نظامی برای انتخابات پیش رو گفت: برای اولین بار است که می‌گویند فقط نظامی‌‌ها می‌توانند کشور را اداره کنند با این توجیه که “همچنان که در صنعت موشک‌سازی پیشرفت کردیم، توانایی پیشرفت در صنایع خودروسازی را هم داریم. اگر کشور مشکل اقتصادی دارد به‌دلیل آن‌است که زمام اقتصاد کشور در اختیار رهبری نیست.شفافیت و پاسخگویی نظام با ادغام رهبری و ریاست‌جمهوری ممکن است. همه اختیارات اجرایی به رهبر داده شود تا اقتصاد میهن را شکوفا و مشکلات مردم را برطرف کند. اگر نکرد، در انتخابات بعدی نفر دیگری جایگزین وی شود.”

این فعال سیاسی افزود: هر سه قرارداد مهم الجزایر، قطع‌نامه۵۹۸ و برجام در دورانی امضا شد که حکومت یکدست نبود و قدرت توزیع شده بود.دستاورد حکومت یک‌دست در دوره احمدی‌نژاد، ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت و صدور قطعنامه‌های اجماعی و قرارگرفتن ایران ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد بود. امری بی‌سابقه که حتی در زمان جنگ هم اتفاق نیافتاد.

انتهای پیام/

  رضا قوچان‌نژاد قراردادش را با آپوئل قبرس فسخ میکند
آگهی
آگهی