با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اگر اصلاح‌طلبان مدعی‌اند جایگاه ریاست‌جمهوری، قدرت موثری نیست و قدرت اصلی در اختیار دولت پنهان قرار دارد، پس چرا نگران انتخاب رئیس‌جمهورنظامی هستند؟

به گزارش اصلاحات نیوز؛ احمد زیدآبادی فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص وضعیت و شرایط کنونی جامعه اظهار داشت: ما در یک شرایط بسیار پیچیده، سخت، بغرنج و عجیب‌وغریبی به سر می‌بریم که در تاریخ ایران به‌سختی می‌توان نمونه‌ی آن را پیدا کرد.

وی درخصوص میزان اختیارات رئیس جمهور در اداره کشور گفت: در مورد اینکه اختیارات رئيس‌جمهور چه میزان از قدرت کل نظام سهم دارد بحث‌های زیادی شده است. برخی مدعی‌اند همه‌ی نهادهای انتخابی روی هم ۲۰٪ و برخی دیگر معتقدند۱۰٪ و ۵٪ قدرت دارد و دسته‌ای دیگر می‌گویند اصلا هیچ قدرتی ندارد و صرفا یک مقام تشریفاتی است.

وی در خصوص روی کار آمدن احتمالی یک رئیس جمهور نظامی در انتخابات پیش رو گفت: اگر اصلاح‌طلبان مدعی‌اند جایگاه ریاست‌جمهوری، قدرت موثری نیست و قدرت اصلی در اختیار دولت پنهان قرار دارد، پس چرا نگران انتخاب رئیس‌جمهورنظامی هستند؟ ولی اگر این جایگاه تاثیرگذار است، آن‌وقت می‌شود مردم را متقاعد کرد که بیائید رای بدهید. چون این خودش از هیچ بهتر است.

وی افزود: این‌طور نیست که با آمدن یک نظامی در پاستور، قدرت جدیدی به او بدهید که بتواند سایر پست‌ها را هم بگیرد. نه اتفاقا قدرتش را محدود می‌کنید. به این دلیل که بعد از این، او باید کشور را در همه‌ی عرصه‌هایش هدایت کند و اگر درست اداره نکند با افکار عمومی مواجه است.

به جامعه‌ی برانگیخته نگاه کنید. در این وضعیت نظامیان مدعی هستند: «اگر ما به پاستور برویم از یک‌طرف با حمایت از تولید داخلی و از طرف‌دیگر از طریق ارتباط با روسیه و چین و مراوده‌ی اقتصادی با همسایه‌ها می‌توانیم اقتصاد کشور را تغییر بدهیم».

زیدآبادی در پایان گفت: چه کسی دستور لغو توافق سعدآباد را داد و چه کسی آن را لغو کرد؟ مگر غیر از این بود که لغو توافق سعدآباد زمینه‌ساز رفتن ایران به شورای امنیت سازمان ملل شد؟ مگر دستور ندادند همان دولتی که این را امضا کرده باید لغو کند. آقای خاتمی این‌قدر توانایی نداشت که بگوید خودتان این کار را یک ماه دیگر بکنید. پس این چه قدرتی است که به ایشان منتسب می‌کنید؟

 

چندی پیش فائزه هاشمی رفسنجانی در گفتگو با روزنامه آرمان ملی گفت: به نظر می‌رسد، نامزد نظامی شیوه‌ای شده است که مردم تشویق به رای دادن شوند اما تصور این است که این روش چندان موفق نباشد. دلیل ناموفق بودن آن مشخص است. هرجا که بروید، ردپای برخی تا حدودی قابل مشاهده است.(اینجا بخوانید)

انتهای پیام/

  وزیر دفاع: امروز دشمنان از تهدید نظامی ناامید شده‌اند و از سر استیصال به ما فشار می‌آورند که شما چرا موشک دارید/ ما به خوبی می دانیم که لحظه ای از توان دفاعی نمی توان غافل شد
ادامه ی خواندن
آگهی
1 پاسخ

1 Comment

  1. ناشناس

    20 دی 1399 در 01:00

    شما را بخدا دست از سر این ملت بردارید تاکی دورغ و تهمت تا کی وعده وعید شما هرچقد هم مطیع کدخدا باشید بازهم زیاده خواهتر میشود ما تو این 7سال صداقت تدبیر مردم سالاری را شما به عینه ندیدیم اصلاحات چیان رانت طلب و بی درد و دزد و دزدپرور نمی خواهیم

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی