با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۱۰/۰۱

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۷ درصد رشد به ۱۸۹۵ دلار و ۸۹ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که خبرهایی از توافق در کنگره بر سر بسته محرک مالی 900 میلیارد دلاری دولت آمریکا منتشر شده است، قیمت طلا امروز تا یک درصد جهش داشت و به بالاترین رقم حدود یک ماه و نیم گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.77 درصد رشد به 1895 دلار و 89 سنت رسید. فلز زرد در اوایل امروز تا رقم 1899 دلار و 29 سنت بالا رفت که بیشترین رقم ثبت شده از 9 نوامبر تاکنون بوده است. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.75 درصد رشد به 1903 دلار و 10 سنت رسید.

رهبران جمهوری خواه و دموکرات کنگره دیروز پس از هفته ها مذاکره بالاخره به توافقی بر سر بسته محرک مالی 900 میلیارد دلاری مقابله با کرونا دست یافتند و انتظار می رود رای گیری برای تصویب این بسته امروز برگزار شود.

استفن اینز تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در این باره گفت: «اکنون که بسته محرک مالی جدید در حال نهایی شدن است، قیمت طلا در مسیر عبور از رقم 1900 دلار تا قبل از پایان سال قرار دارد و ممکن است حتی تا رقم 1925 دلار هم بالا برود.»

وی افزود: «اگر بسته محرک مالی جدید را در کنار خوش بنی نسبت به تداوم برنامه انبساطی فدرال رزرو بگذارید، می توان انتظار داشت که قیمت طلا حداقل تا مارس 2021 افزایشی باشد.»

فدرال رزرو هفته گذشته وعده داد که تا زمانی که روند ترمیم اقتصاد آمریکا کامل نشده، تزریق نقدینگی به بازارهای مالی را ادامه خواهد داد. رشد قیمت طلا در حالی است که ارزش دلار هم شاهد افزایش بوده است.

آوتار ساندو تحلیلگر بازار طلا گفت: «تشدید همه گیری کرونا در حال ممانعت از رشد اقتصاد جهانی است و این مسئله سبب شده بانک های مرکزی جهان سیاست پولی انبساطی خود را تداوم ببخشند و این موجب تداوم روند افزایشی قیمت طلا می شود.»

انتهای پیام/

  قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۵/۲۴
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی