با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اوضاع انتشارات علمی فرهنگی بخاطر سوءمدیریت بسیار اسفبار است

انتشارات علمي و فرهنگي (فرانكلين)سابقه فعاليت ٦٦ ساله دارد اما اينروزها مانند بسياري از موسسات انتشاراتي حال و روز خوبي ندارد. البته به گفته كاركنان اين موسسه، در كنار مشكلاتي كه همه موسسات نشر با آن مواجه هستند اين موسسه انتشاراتي با قدمت از سوءمديريت نيز رنج مي برد. در ادامه صحبتهاي مژگان صدرايي معاون بازاريابي و فروش اين انتشارات را ميخوانيد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ صدرايي معاون بازاريابي و فروش انتشارات علمی فرهنگی با بيان اينكه از سبقه انتشارات علمی و فرهنگی همه دوست‌دارن حوزه ادبیات و اهالی فرهنگ و هنر خبر دارند و نیازی به گفتن ندارد اظهار داشت: این مجموعه میراث همایون صنعتی‌زاده بزرگوار است و سال‌های سال فعالیت درخشان در زمینه نشر کتب مختلف داشته است.

صدرايي با اشاره به مشكلات انتشارات علمي و فرهنگي گفت: از زمانی که خانم رضایی به عنوان مدیر به این مجموعه تشریف آوردند تعداد بسیاری از مدیرانی که سابقه طولانی در عرصه فرهنگ و هنر داشتند به این مجموعه دعوت شدند اما متاسفانه ناکارآمدی ایشان و عدم تسلط شان به امور نشر کتاب و اینکه هیچ‌گونه سابقه فرهنگی حتی یکروز در کارنامه‌شان وجود نداشت، منجر به مشکلات فراوانی شد. سابقه ایشان همکاری با دو شرکت طبخ و پخش غذا به عنوان هیئت مدیره بوده است و هیچ‌گونه آشنایی با مدیریت فرهنگی نداشتند.

او در همين زمينه افزود: از زمان حضور ایشان در انتشارت دوستان بسیاری از جمله آقای دکتر حمید اکبرزاده جهت همکاری دعوت شدند و ایشان ظرف یک‌ماه انتشارات را ترک کردند. آقای نصیر که به عنوان روابط عمومی و توسط خودشان برای همکاری دعوت شده بودند نیز پس از دوماه قطع همکاری کردند. پس از ایشان آقای سوری مشاور مجموعه شدند که ایشان هم نتوانسند با خانم رضایی همکاری کنند و استعفا دادند و انتشارات هنوز هم مدیر روابط عمومی ندارد.

صدرايي گفت: آقای محمد مومنی مدیر پشتیبانی، آقای رمضانی مدیر اداری، آقای دکتر ظفرزاده معاون اجرایی، خانم حقیقی مدیر امور اداری و آقای ملکی مدیر خدمات نشرنیز همگی استعفا داده و ترک کار کردند و حتی این اواخر مدیر حراستی که خودشان استخدام کرده بودند نیز حاضر به همکاری نشدند و شرکت را ترک کردند. صراحتا می‌توانم بگویم وضعیت انتشارات علمی فرهنگی بسیار اسفبار است.

او با اشاره به ضررهاي مالي انتشارات گفت: کسانی که استودیوها به آنها اجاره داده شده بود و قراردادهای بسیار کلانی با ارزش حدود سه میلیارد تومان نیز انعقاد شده بود و می‌توانستند بسیار برای انتشارات سوآور باشند متاسفانه همگی بخاطر برخوردهای بد خانم رضایی قراردادشان را فسخ کردند.

صدرايي با بيان اينكه شرکت در حدود یکسال است که در وضعیت کاملا بلاتکلیف قرار دارد اظهار داشت: همه این مسایل باعث شده‌اند انتشارات علمی فرهنگی زمین بخورد که بسیار ناراحت کننده است.

صدرايي گفت: انتشارات در حال حاضر معاونت اجرایی، معاونت فرهنگی ، معاونت فروش، مدیر اداری، مدیر پشتیبانی، مدیر خدمات نشر ندارد و سومدیریت ایشان باعث شد از انبار شرکت که در سرخه‌حصار قرار دارد شبانه دومیلیارد زینک به سرقت برود.

صدرايي با اشاره به اينكه در حوزه انتشار کتاب نیز در این مدت حتی یک کتاب از اهالی فرهنگ و هنر گرفته نشده و سفارشی نیز از طرف انتشارات علمي و فرهنگي وجود نداشته است گفت: درواقع در این مدت تنها کتاب‌هایی که آقای دکتر کوثری در حوزه ادبیات کلاسیک که قبلا نوشته بودند بازنشر شده و هیچ کتاب جدیدی منتشر نشده است.

صدرايي سوءمديريت را بلاي انتشارات خواند و اظهار داشت: خانم رضايي حتی نتوانستند امور جاری و روزمره انتشارات را مدیریت کنند و فقط به دنبال پرزنت کردن خودشان و بستن قراردادهای کلان در خصوص صفحات اینستاگرام انتشارات و مصاحبه با خودشان هستند.
او افزود: مشکل عمده‌ای که همه مدیران با ایشان داشتند و منجر به استعفا و ترک کار شد رفتار بسیار زشت و غیرمحترمانه‌ی ایشان است. رفتارهای ایشان به‌دور از ادب است و برخوردشان با پرسنل و مدیران در شان آنها نبوده و نیست. متاسفانه نگاه ایشان به مدیران و زیردستان نگاهی برده‌دارانه است و هیچ تجربه و تخصصی در زمینه مدیریت فرهنگی ندارند.

صدرايي در پايان گفتگو اظهار داشت: مجمع سالانه انتشارات باید در تیر ماه برگزار می‌شد اما حالا که در اواخر ماه نهم از سال قرار داریم این مجمع برگزار نشده است و امیدی هم به برگزاری‌اش نیست. متاسفانه همانطور که پیش‌تر عرض کردم اوضاع انتشارات بسیار بد است و این موضوع برای یک انتشاراتی با قدمت ۶۶ ساله بسیار غم‌انگیز است.

/همه نیوز

  ۲ کوله‌بر مفقود شده پیدا شدند/ همه کوله‌بران مفقودی سالم هستند
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی