با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

مهدی جهانگیری یک شبه فعال اقتصادی و همکار قرار گاه خاتم شد / رپرتاژ آگهی مشرق و فارس برای جهانگیری

داوود حشمتی طی یادداشتی برای اصلاحات نیوز درخصوص قرار گرفتن مهدی جهانگیری در جایگاه فعال اقتصادی و همکار قرار گاه خاتم، آن هم یک شبه و ناگهانی و حمایت و رپرتاژ آگهی رسانه های مشرق و فارس برای وی نوشت:

اگر جریان مخالفت دولت را دنبال کرده باشید، از ابتدای سال 96 و خصوصا بعد از انتخابات آن سال، مهدی جهانگیری به عنوان سیبل اصلی حملات رسانه های ضددولتی تعیین شده بود. تا اینکه در همان سال دستگیر و تا آخر سال در زندان بود. حالا مهدی جهانگیری که تا امروز عنصری «فاسد معرفی میشد» در چرخشی عجیب از سوی همان رسانه‌ها، تصاویرش به همراه رئیس قرارگاه خاتم (که شایعه تلاشش برای ریاست جمهوری هم شنیده میشود)، تصاویرش را منتشر می کنند. آنهم با قراردادی 20 هزار میلیاردی.

اما ماجرا به همینجا ختم نمیشود و این تنها خبری نیست که آنها مهدی جهانگیری منتشر کردند. بررسی سایت خبری مشرق نشان می‌‍دهد که این سایت به همراه خبرگزاری فارس و مهر مکررا رپرتاژ آگهی‌هایی را از مهدی جهانگیری به همراه عکس او (که تایید می کند مساله ناآگاهانه نیست) در سایت خود منتشر کردند.

24 تیر ماه 99 سخنگوی قوه قضائیه گفت که حکم مهدی جهانگیری صادر شده حکم صادر شد و محکومیت‌هایی مطرح شده است که در برخى از اتهامات که غیرقطعى است، اعلام آنها را موکول به بعد از قطعیت دادنامه کرد.

جالب تر از آن ماجرای محمدعلی پورمختار رئیس سابق کمیسیون قضایی مجلس و اصل 90 در مجلس نهم است که اخیرا به خاطر فسادی که در خیریه زیرمجموعه او و اطرافیانش وجود داشت در سکوت بازداشت شد و به محض آنکه موضوع این بازداشت و دلایل فساد مطرح شد، او موقتا آزاد شده است.

پورمختار گفته بود که «روحانی با راه دادن مهدی جهانگیری به حلقه اولش می‌خواهد او را تطهیر کند»
حالا افکارعمومی می پرسد قرارداد همکاری سپاه با مهدی جهانگیری به چه معناست؟ آیا این یک استاندار دوگانه نیست؟ کسی را که فردی فاسد معرفی می کردید چگونه به صورت مکرر در خبرگزاری های خود تصاویر و خبرش را تبلیغ می کنید؟

مشرق که آبان 98 در مورد او نوشته بود «حضور یک متهم اقتصادی در حلقه نزدیکان روحانی» از ابتدای شهریور 99 دچار تحول شده و ورق ظاهرا برایشان برگشته است.

درست در همان روزهای که از قطعی شدن حکم مهدی جهانگیری می نوشتند خبرگزاری فارس خبر حمایت مهدی جهانگیری از صنایع را منتشر می کند. 24 خبرداد 99 خبرگزاری فارس سخنان مهدی جهانگیری را منتشر کرد که گفته بود: «حمایت از اشتغال واحدهای تولیدی در سال جهش تولید تداوم می یابد.»

18 شهریور 99 مشرق در گزارشی به نقل از او نوشت: ایجاد 30 هزار شغل مستقیم در راه است/ بهره برداری از پروژه های فاز اول مجموعه در اولویت باشد.سه روز بعد در 21 شهریور 99 مشرق رپرتاژ آگهی در مورد اجرای 5 طرح توسعه ای را منتشر کرد که در خط اولش نام مهدی جهانگیری به همراه تصویرش منتشر میشود.

22 شهریور 99 خبرگزاری فارس همان گزارش را با تصویر مهدی جهانگیر منتشر کرد.

یک هفته بعد در اول مهرماه مشرق به نقل از مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری خبر از ورود 8 شرکت گردشگری به بورس داد. همان روز خبرگزاری مهر نیز همان خبر را با عکسی بزرگ از مهدی جهانگیری بازنشر کرد.

اما ماجرا به همینجا ختم نشد. ششم مهرماه 99 مشرق احساس تکلیف کرد که بازدید مهدی جهانگیری را از مجتمع فولاد بافت را به عنوان یک گزارش منتشر کند. همین گزارش در خبرگزاری فارس نیز با تصویر مهدی جهانگیری منتشر میشود.

خط پایان این همکاری‌ها به رپرتاژ نشریات خاص به تبلیغ قرارداد سعید محمد از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه با مهدی جهانگیری میرسد. حتی گزارش این قرارداد را هم به جای آنکه با نقل قول سعید محمد آغاز کنند با با نقل قولی از جهانگیری آغاز می کنند که گفته است این اقدام در راستای منویات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.

درباره این تغییر رفتار رسانه های خاص دو نکته وجود دارد؛

1️⃣ گزارش های منتشر شده یا گزارش رسانه ای از یک فعالیت اقتصادی است یا آنکه آگهی است؟ اگر گزارش است چگونه یکشنبه فهمیدند او به جای اینکه فاسد باشد یک فعال اقتصادی حامی صنعت است؟ اگر پول آگهی را دریافت کردند، لذا باید اعلام کنند یا ادعای فسادی که مطرح می کردند دروغ است یا اینکه به خاطر پول، حاضرند روی هر چیزی چشم پوشی کنند.

2️⃣ گیرنده‌های این سایت‌ها بسیاری دقیق تر از سایر مردم قادر به تشخیص بعضی از امور پشت پرده است. ظاهرا آنها فهمیدند که نتیجه دادگاه مهدی جهانگیری بعد از خروج از تجدیدنظر ممکن است چیز دندان نباشد، لذا به پیشواز رفتند تا از مواهب آگهی‌های زیرمجموعه بانک گردشگری بهره‌مند شوند. (https://uupload.ir/files/ee4g_photo_2020-11-20_11-31-09.jpg) اما این سئوال همچنان در نزد افکار عمومی وجود دارد که چه طور میشود همزمان یک فرد را هم فاسد معرفی کرد هم از او را یک فعال اقتصادی همکاری و شریک سپاه یاد کرد؟!

  شب قدر حکمرانی در ایران / این حکمرانی ناکارآمد را باید اصلاح کرد تا ظرفیت ارتقای جامعه، اقتصاد و اقتدار ملی ایران افزایش یابد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی