با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل ۰.۷۵ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۸ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که پس از خوشحالی ناشی از پیشرفت در ساخت ویروس کرونا در جلسه قبل، نگرانی از افت تقاضای نفت در اروپا و آمریکا بار دیگر به بازار برگشته است، قیمت نفت پس از افزایش قیمت های دیروز، امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 32 سنت معادل 0.75 درصد کاهش به 42 دلار و 8 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز برای تحویل در ماه دسامبر با 43 سنت معادل 1.07 درصد کاهش به 39 دلار و 86 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد جهش 8 درصدی بود و بهترین عملکرد روزانه طی بیش از 5 ماه گذشته را به ثبت رساند. این افزایش قیمت پس از ان رخ داد که دو شرکت داروسازی فایزر و بیانتک اعلام کردند یک واکسن آزمایشی درمان کرونا در آزمایش های اولیه بیش از 90 درصد موثر واقع شده است.

بانک جی پی مورگان آمریکا در یادداشتی نوشت: «ساخت یک واکسن قابل اطمینان برای کرونا می تواند معادلات را در بازار نفت تغییر دهد. بازاری که نیمی از تقاضای آن به تردد افراد و وسائل نقلیه برمی گردد… اما همانگونه که قبلا هم اعلام کرده ایم، ابتدا باید عدم توازن فعلی در بخش عرضه و تقاضای نفت برطرف شود و بعد طی یک تا دو سال آینده شاهد افزایش مجدد قیمت نفت باشیم.»

موسسه ریستاد انرژی هم اعلام کرد، قرنطینه شهرها در اروپا ممکن است تا پایان امسال منجر به کاهش یک میلیون بشکه دیگر از مصرف روزانه نفت شود، زیرا دسترسی شهروندان به واکسن کرونا احتمالا چند ماه دیگر طول خواهد کشید.

رئیس موسسه ریستاد انرژی افزود: «خبرها در مورد تولید اولین واکسن های مقابله با کرونا این ریسک را کاهش نمی دهد که بسیاری از ایالت های آمریکا در پاییز و زمستان امسال به وضعیت قرنطینه باز خواهند گشت» و این قطعا تاثیری منفی بر تقاضای انرژی خواهد داشت.

انتهای پیام/

  رحیمی: مداخله مجمع تشخیص مصلحت در لوایح چهارگانه مغایر قانون اساسی است
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی