با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

نماینده مجلس: فقط عده اندکی در حدود یک پنجم، خواستار استیضاح روحانی بودند، نماینده‌ها نمی‌خواهند چوب لای چرخ دولتِ گرفتار در تحریم و بحران کرونا بگذارند

احمد راستینه هفشجانی در گفت و گو با اصلاحات نیوز درباره موضع اخیر رهبر انقلاب در برابر هتک حرمت مسولین مطرح کرد: در طول دوران گذشته سیره رفتاری رهبر انقلاب این بوده است که تلاش کرده اند منطق و استدلال را جایگزین بحث و جدل بکنند. به عبارتی امروز آنچه که نیاز کشور برای رفع مشکلاتی است که مردم را به شدت در تنگنا قرار داده است. آنچه که در سیره رهبری در طول سال های گذشته بوده این است که تلاش کرده اند یک واقع بینی مشخص و روشنی از وضعیت موموجود به مردم عرضه کنند و طبیعتا این منطق و روش در سیره رفتاری رهبری نشانه ای از حکمت و بینش عمیق ایشان بوده که طبیعتا یک کشور به رشد و اعتلا نمی رسد مگر اینکه یک بینش و منطق درست برتمام پیکره جامعه حاکم شود.

راستیه در ادامه گفت؛ در شرایطی که امروز مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند که بخشی از این تنگناهای اقتصادی به تحریم و بخش قابل توجهی از آن به ناکارآمدی و سو مدیریت بر میگردد برای عبور از این تنگنا باید علت آن ها متوجه شد . آنچه رهبری فرمودند این بود که نقد و انتقاد و نگاه اصلاحی به امور با شناخت حقایق و واقعیت های میدانی باید جایگزین هتک حرمت و تهمت شود، آنچه رهبری گفتند این نیست که مردم ناراحتی و انتقاد هایشان را مطرح نکنند.

وی افزود: اگر چه بسیاری از مشکلات امروز ناشی از سو مدیریت هاست، اما باید این را پذیرفت که در یک جنگ نابرابر اقتصادی با سایر کشور ها هستیم . وضعیت کرونا به شدت به اقتصاد ما و جهان آسیب رسانده و روابط اقتصادی کشور ها را به شدت متاثر کرده است . در این شرایط صرف بیان سو مدیریت ها نگاه منصفانه و منطقی برای حل موضوعات نیست، در کنار نقد باید یک نگاه دقیق به وضعیت بین المللی و اقتصاد کرونایی و دنیای پسا کرونا داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ما به عنوان نماینده شرمنده مردم  هستیم و می گوییم راهکار حل مشکلات امروز وحدت و همدلی و کمک برای کم شدن ناکارآمدی ها و تقویت به قوه نظارتی و رصد حرکت های مسولین برای بهتر شدن اوضاع است.

راستیه در ادامه درباره استقلال نظرات مجلس توضیح داد: این جمله که نظر مجلس با نظر رهبری تغییر میکند صحیح نیست. مجلس شورای اسلامی یک مجلس دموکراتیک با روابط آزاد بین نمایندگان است، لذا برخی از تصمیمات مجلس شورای اسلامی برخواسته از ظرفیت های قانونی هست که برای مجلس مشخص شده است.

وی توضیح داد: بحث استیضاح بحث یک پنجم و اقلیت مجلس بود و قرار بر این نیست که وقتی عده ای قلیل نگاه استیضاح را دارند این نگاه را به تمام مجلس بسط و گسترش داد.اکثر نماینده‌های مجلس نمی‌خواهند چوب لای چرخ دولتِ گرفتار در تحریم و بحران کرونا بگذارند.

راستیه در پایان گفت: منصرف شدن مجلس از موضوع استیضاح به رای قاطع نمایندگان مربوط م یشود، این مجلس با نگاه منطقی به وضعیت موجود جامعه به این نتیجه رسید که استیضاح راه درستی برای حل مشکلات یک کشور نیست. به عبارتی مجلس شورای اسلامی بر اساس شرایط موجود میدانی و بر اساس مهلت کمی که دولت تا پایان دوره خود دارد و همچنین وضعیت نامناسب اقتصادی و اوضاع بد کرونایی کشور و مهم تر اینکه این دولت باید پاسخگوی رفتارش تا ثانیه های آخر باشد، نباید عملی باعث شود دولت در ماه های پایانی دچار تزلزل در ارائه خدمات به مردم شود، لذا نمایندگان به این نتیجه رسیدند که استیضاح آخرین و تنها راه نیست.

/ انتهای پیام

  رقیب پرسپولیس در فینال آسیا را بشناسید

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی