با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ارائه‌شده

در

پیش‌بینی برداشت بیش از ۱۸ هزار تُن کلزا در قزوین

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سیاست دولت و جهاد کشاورزی، تأمین روغن موردنیاز در داخل کشور است.

به گزارش ایسنا، نیاز علی ابراهیمی پاک در جلسه ستاد کشت محصولات پاییزه که با حضور معاونان و مدیران سازمان برگزار شد، اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی با برنامه‌ریزی انجام‌شده درصدد تأمین دانه‌های روغنی موردنیاز در داخل کشور است.

به گفته‌ی وی، هم‌اکنون سالانه ۴ میلیارد دلار روغن از خارج از کشور وارد می‌شود که با یک برنامه زمان‌بندی می‌توان واردات ۹۰ درصدی روغن کشور را کاهش داد.

فرزاد خوش‌اخلاق مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم خاطرنشان کرد: بهترین زمان کشت کلزا از پانزدهم شهریور تا پانزدهم مهرماه است.

خوش‌اخلاق افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت کلزا برود که پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۸ هزار تُن کلزا برداشت شود.

به گفته‌ی وی، برای این میزان سطح زیر کشت کلزا، ۳۹ تُن بذر کلزا با ارقام اپی داخلی و هیبرید تهیه‌ شده است.

به گفته‌ی وی، امسال برای ترغیب کشاورزان به کشت کلزا دولت ۳۰ دستگاه ردیف‌کار یارانه‌ای به کشاورزان استان اختصاص خواهد شد.

وی در ادامه به برنامه کشت گندم در استان اشاره کرد و افزود: تاکنون هشت هزار و ۷۵۰ تُن بذر گندم آبی و ۲ هزار و ۲۰۰ تُن بذر گندم دیم برای کشت پاییزه سال زراعی آینده خریداری‌شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام‌شده پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی آینده حدود ۳۲۰ هزار تُن گندم در استان تولید شود.

به گفته این مقام مسئول، در سال آینده حدود ۱۳۵ هزار و ۳۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم خواهد رفت که از این میزان ۵۱ هزار و ۴۰۰ هکتار گندم آبی و ۸۳ هزار و ۹۷۰ هکتار گندم دیم است.

  حقوق کارگران همان هفته اول تمام می‌ شود!
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی