با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت

به دنبال افزایش غیرمنتظره میزان ذخایر نفت خام آمریکا که موجب افزایش نگرانی ها در مورد مازاد عرضه جهانی شده و در حالی که افزایش موارد ابتلا به کرونا ترس از کند شدن روند ترمیم تقاضا را شدت بخشیده است، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه دسامبر امروز با 23 سنت معادل نیم درصد کاهش به 42 دلار و 93 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز با 20 سنت معادل نیم درصد افت به 41 دلار و 50 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد افزایش بود.

چیوکی چن تحلیلگر ارشد بازار نفت در شرکت سانوارد تریدینگ گفت: «افزایش ذخایر نفت خام آمریکا و گسترش مجدد شیوع کرونا در جهان موجب شده تا سرمایه گذاران کمتر به سمت خرید نفت بروند.»

بر اساس آمارهای انستیتوی نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 16 اکتبر با 584 هزار بشکه افزایش به حدود 490.6 میلیون بشکه رسید، در حالی که تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار کاهش یک میلیون بشکه ای را می کشیدند.

عامل دیگری که به کاهش قیمت نفت کمک کرده، عبور شمار مبتلایان به کرونا از مرز 40 میلیون نفر بوده که سبب شده نگرانی ها نسبت به کند شدن روند ترمیم تقاضای انرژی تشدید شود.

در بخش عرضه، وزیر انرژی روسیه دیروز گفت، خیلی زود است بخواهیم در مورد افزایش تولید جهانی نفت پس از ماه دسامبر سخن بگوییم. وی کمتر از یک هفته پیش گفته بود باید طرح هایی برای تعدیل محدودیت های فعلی در زمینه تولید نفت دنبال شود. اوایل امسال گروه اوپک پلاس توافق کرده بود که کاهش تولید نفت خود را از ماه ژانویه از 7.7 میلیون بشکه به 5.7 میلیون بشکه برساند.

انتهای پیام/

  بهای نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی