با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت

پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر اینکه رشد اقتصادی چین در سه ماهه سوم سال به اندازه ای که انتظار می رفت نبوده است و تقویت نگرانی ها در مورد افزایش موارد جهانی ابتلا به کرونا که می تواند تاثیر منفی بر تقاضای انرژی بگذارد، قیمت نفت امروز کاهش داشت.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 9 سنت معادل 0.21 درصد کاهش به 42 دلار و 84 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با 10 سنت معادل 0.24 درصد افت به 40 دلار و 78 سنت رسید.

بر اساس آمارهای دولتی، دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه سوم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 4.9 درصدی بوده که پایین تر از پیش بینی تحلیلگران به شمار می رود. پالایشگاه های چین میزان پالایش نفت خام را در ماه سپتامبر کاهش دادند و میزان واردات فلزات صنعتی نیز افت داشته است.

هفته گذشته نفت برنت و نفت خام امریکا تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا شاهد افزایش 0.2 و .7 درصدی قیمت ها بودند.

به گفته هووی لی، تحلیلگر بانک او سی بی سی، آمارهای دولت چین نشان می دهد میزان رشد تجارت کالا و خدمات کاهش یافته و آمارهای پالایش نفت خام و تولید فلزات صنعتی ناامید کننده بوده است. وی افزود، احتمالا تا پایان امروز شاهد افت قیمت ها خواهیم بود.

اعضای گروه اوپک پلاس در نشست هفته گذشته کمیته فنی مشترک این گروه چشم انداز تیره و تاری از آینده تقاضا برای انرژی ترسیم کردند زیرا نگران طولانی تر شدن موج دوم شیوع کرونا و بازگشت نفت لیبی به بازار هستند.

شرکت های انرژی در آمریکا هفته گذشته تعداد سکوهای حفاری نفت و گاز خود را افزایش دادند.

انتهای پیام/

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی