با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وزیر خارجه عربستان: باید بر ایران آنقدر فشار آورد تا ناگزیر به مذاکره شود

به گفته وزیر خارجه عربستان ادامه سیاست “فشار حداکثری” آمریکا می‌تواند ایران را به میز مذاکره بکشاند. او تأکید کرد که فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی ایران تهدید بزرگی برای خاورمیانه است و عربستان در برابر آن خواهد ایستاد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی، در دیدارش از ایالات متحده به شدت به جمهوری اسلامی حمله کرد و خواهان ادامه “فشار حداکثری” دولت آمریکا شد. به گفته او با ادامه فشارها ایران مجبور می‌شود به پای میز مذاکره بیاید.

وزیر خارجه عربستان که شامگاه پنج‌شنبه ۱۵ اکتبر، برابر ۲۴ مهرماه، در کنفرانس ویدیویی با اندیشکده “واشینگتن انستیتو” شرکت کرده بود، گفت که سیاست تهاجمی دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی بیش از دولت‌های سابق آمریکا موفق بوده و توانسته است امکانات ایران را در “حمایت از تروریسم” محدود کند.

فیصل بن فرحان بن سعود، گفت که راهبرد فشار حداکثری علیه حکومت ایران تاکنون کارساز بوده، هرچند که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

به گفته او، “حکومت ایران، اکنون کمتر از گذشته قادر به حمایت از گروه‌های نیابتی خود در عراق، سوریه و لبنان است و این فشار در داخل کشور هم احساس می‌شود”.

او تصریح کرد: «هر جا در جهان مشکلاتی باشد پای ایران در میان است»؛ و مثال آورد که بحران یمن و ادامه جنگ داخلی در این کشور، به علت حمایت ایران از شبه‌نظامیان حوثی است؛ او تأکید کرد که عربستان نمی‌تواند “تهدیدهای برنامه هسته‌ای و موشکی و فعالیت‌های مخرب ایران را” نادیده بگیرد.

  حسین میرزایی نماینده مجلس ؛ انسان عاقل از یک سوراخ دو مرتبه گزیده نمی‌شود، پس با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم / مجلس مجبور نیست که دولت روحانی را تا پایان دوره تحمل کند
ادامه ی خواندن
آگهی
1 پاسخ

1 Comment

  1. javad

    25 مهر 1399 در 23:20

    boro Malkhorha, hala adam shodid be Iran dastour midahid? zereh ziady nazanid, bejayeh in karha beravid kesafat karyhayeh khodetan ra jame konid? aghayeh AREH ra migoyam, ke Ghashokchi bichareh ra tikeh tikeh kardid? yaeni inkeh inghadr kasif va past va namard hastit, yek hamvataneh digaretan ra tike tikeh kardid

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی