با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

فقط با 50 میلیون می‌توان مدرسه‌ای ایمن برای بچه‌های روستای گواتامک ساخت، مردم منطقه هم متوجه شده اند که آموزش و امکانات آموزشی و بهداشتی این منطقه برای دولت ذره‌ای اهمیت ندارد+فیلم

در گفتگوی خبرنگار اصلاحات نیوز با تعدادی از بومی های این منطقه و مسول گروه های جهادی استان سیستان و بلوچستان مشخص شد فیلم مربوطه متعلق به روستای گواتامک مربوط به بخش ایرندگان شهرستان خاش با جمعیت بالغ بر 100 خانوار مبیاشد که هیچ نوع امکانات آموزشی و بهداشتی در آنجا وجود ندارد!

کشتگر مسئول گروهای جهادی سیستان و بلوچستان در این گفت و گو ادامه گفت؛ اغلب مدارس موجود در این بخش کپری هستند، حتی مردم منطقه مجبور هستند برای بهداشت و درمان به خاش بروند دیگر آموزش که جای خود دارد!

وی افزود؛ داستان نبود امکانات آموزشی در روستای گواتامک شهرستان خاش جدید نیست، به موضوعی عادی تبدیل شده که سال ها این منطقه را از نظر آموزش و پرورش عقب انداخته است و تقریبا مردم منطقه هم این نکته را متوجه شده اند که آموزش و امکانات آموزشی و بهداشتی این منطقه برای دولت و مسولان آموزش و پرورش استان حائز اهمیت نیست، و سالهاست این منطقه از داشتن مدرسه با حداقل های امکانات آموزشی محروم است.

مسول گروه های جهادی سیستان و بلوچستان درباره راهکار حل این مشکل گفت؛ امید هست که خیرین و مجموعه های مربوط به آنها به این مسئله ورود کنند و امکانات و شرایط را برای تحصیل و تربیت دانش آموزان این منطقه فراهم کنند.
اگرچه مجموعه هایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام سالها پیش قول ساخت مدرسه شش کلاسه را داده بودند اما تا امروز این وعده محقق نشده است و در حد حرف باقی مانده است، به جرات میتوان گفت هزینه ساخت مدرسه شش کلاسه در این منطقه 300 میلیون تومان بیشتر هزینه نخواهد برد،اما سوال اساسی اینجاست آیا واقعا پولی برای ساخت چنین مدرسه ای در این منطقه وجود ندارد ؟

کشتگر در پایان افزود: هیچ یک از مسولان آموزشی استانی و کشوری در این زمینه مصاحبه ای نخواهند کرد، بنظر می آید دلیل آن هم شاید بخاطر نداشتن راهکار برای حل این مشکلات است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی