با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۷ سنت معادل ۰.۸۹ درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۹ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که عرضه نفت در نروژ، خلیج مکزیک و لیبی از سر گرفته شده و آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده که تقاضای جهانی نفت در سال 2020 به میزان 5 درصد کاهش یابد، قیمت نفت پس از کاهش 3 درصدی جلسه قبل امروز شاهد اندکی افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 37 سنت معادل 0.89 درصد افزایش به 42 دلار و 9 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 38 سنت معادل 0.96 درصد رشد به 39 دلار و 81 سنت رسید.

نگرانی ها در مورد بازگشت عرضه سبب شده تا قیمت نفت تحت فشار قرار بگیرد. در عین حال، اوج گیری مجدد شیوع کرونا در غرب میانه آمریکا و اروپا نگرانی ها در خصوص رشد تقاضای نفت را افزایش داده و چالشی جدی را برای اعضای گروه اوپک پلاس به وجود آورده است.

در حالی که پس از طوفان دلتا کارگران سکوهای نفتی در خلیج مکزیک در حال بازگشت به محل کار خود هستند و پس از چند روز اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ فعالیت های خود را از سر گرفته اند، همه نگاه ها به لیبی دوخته شده که روز یکشنبه اعلام کرد حالت فورس ماژور را در مورد میدان نفتی الشراره لغو کرده است.

مجموع تولید نفت روزانه لیبی به 355هزار بشکه رسیده است. میدان شراره قبل از محاصره روزانه 300 هزار بشکه نفت تولید می کرد.

ویوک دار تحلیلگر بانک کامنولث در این باره گفتک «از سرگیری تولید لیبی عملا 0.3 درصد به عرضه جهانی نفت اضافه خواهد کرد.»

بجورنار تونگ هاوگن، رئیس بخش بازار نفت موسسه ریستاد انرژی در این باره گفت: «اگر در نهایت اوپک پلاس تصمیم بگیرد که به وضعیت جدید واکنش نشان دهد و سیاست های خود را تغییر دهد چندان غیرمنتظره نخواهد بود.»

انتهای پیام/

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۳/۲۷| برنت ۳۹ دلار و ۳۷ سنت شد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی