با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

استاد شجریان با نوای ربنا به خاک سپرده شد

مراسم خاکسپاری محمدرضا شجریان، هنرمند پرآوازه ایران امروز شنبه ۱۹ مهر در توس در آرامگاه فردوسی برگزار شد.

اصلاحات نیوز؛ آقای شجریان در این مراسم که با حضور خانواده و شماری از دوستدارانش برگزار شد، با نوای ربنا به خاک سپرده شد.

ورود به محوطه داخلی آرامگاه فردوسی و محل خاکسپاری برای مردم ممنوع اعلام شده بود.

ترافیک سنگینی در اطراف محوطه گزارش شده و نیروی انتظامی راه‌های ورودی به آرامگاه را بسته و بسیاری مجبور بودند چند کیلومتر برای ورود به محل پیاده‌روی کنند.

به رغم آن که گفته شده بود به دلیل شیوع کرونا، مردم اجازه حضور در مراسم را نخواهند داشت، شمار زیادی از علاقمندان آقای شجریان در محل مراسم جمع شدند.

پیش از این مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفته بود مراسم تدفین با حضور ۱۵۰ نفر از جمله اعضای خانواده آقای شجریان، پیشکسوتان عرصه موسیقی، هنرمندان و علاقه‌مندان و شماری از مقام‌های رسمی در محل آرامگاه فردوسی برگزار می‌شود.

ساعاتی پیش هواپیمای حامل پیکر این هنرمند در مشهد فرود آمد و یک آمبولانس با اسکورت چندین دستگاه خودرو وارد محوطه آرامگاه فردوسی شد.

همایون شجریان، فرزند آقای شجریان، روز گذشته گفت برای برگزاری مراسم تشییع جنازه پدرش در مشهد با حضور عموم به خانواده شجریان قول همکاری داده شده است.

همایون شجریان گفته است مراسم خاکسپاری باشکوهی برای پدرش در مشهد برگزار خواهد شد که برای حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان دستورالعمل‌های بهداشتی مهار کرونا در آن مراسم رعایت خواهد شد.

مراسم تشییع این هنرمند، صبح روز گذشته در بهشت زهرای تهران برگزار شد. به جز خانواده آقای شجریان و نزدیکانشان، شماری از هنرمندان ایرانی، دوستداران محمدرضا شجریان و همچنین چند مقام دولتی در مراسم حضور داشتند.

آگهی