با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

در حالی که از شدت طوفان در خلیج مکزیک کاسته شده، قیمت نفت پس از کاهش قابل توجه دیروز، امروز اندکی رشد داشت اما نگرانی ها از تقاضای ضعیف انرژی به دلیل تداوم کرونا سبب شد تا رشد قیمت محسوس نباشد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 14 سنت معادل 0.34 درصد افزایش به 41 دلار و 58 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر نیز امروز با 19 سنت معادل 0.48 درصد رشد به 39 دلار و 50 سنت رسید.

در حالی که پالایشگاه های تگزاس به رغم پیش بینی بارندگی سنگین همچنان باز هستند و انتظار می رود از شدت طوفان گرمسیری بتا کاسته شود، قیمت نفت در حال ترمیم است.

دیروز و به دلیل بالا رفتن نگرانی ها در مورد شیوع گسترده تر کرونا در بازارهای مهم که می تواند منجر به کاهش تقاضای انرژی شود، قیمت هر دو شاخص نفتی حدود 4 درصد کاهش داشت. این در حالی است که طی روزهای گذشته احتمال بازگشت نفت لیبی به بازار نیز فشار مضاعفی به قیمت ها وارد کرده است.

بازارهای نگرانی میزان تقاضای انرژی در کشورهایی همچون انگلیس هستند که در آن موج جدیدی از شیوع کرونا آغاز شده است. مقامات بهداشتی امریکا همچنین در خصوص موج جدید شیوع کرونا همزمان با آغاز فصل سرما هشدار می دهند.

لاچلان شاو، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «زمانی که ویروس رشد می کند، دولت ها اقدام به قرنطینه شهرها و وضع محدودیت ها می کنند و با کاهش فعالیت های اشخاص و شرکت ها تقاضا برای مصرف انرژی کاهش می یابد.»

تجار منتظر انتشار گزارش امروز انستیتوی نفت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت این کشور هستند. بر اساس نظرسنجی انجام شده از تحلیلگران، میزان ذخایر نفت خام و بنزین امریکا احتمالا در هفته گذشته کاهش داشته است.

انتهای پیام/

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۲/۲۰|افزایش ۵ درصدی قیمت نفت
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی