با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

امارات متحده عربی: تکرار می‌کنیم، صلح ما با اسرائیل به ایران ربطی ندارد

اصلاحات نیوز – “انور قرقاش” وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گفت رابطه کشورش با اسراییل ارتباطی به ایران ندارد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، این دیپلمات ارشد اماراتی امروز (دوشنبه) در توییتی در واکنش به اعتراض ایران به اقدام دولت ابوظبی در عادی سازی روابط با اسراییل، نوشت تصمیم به عادی سازی روابط با اسراییل یک تصمیم مستقل از سوی دولت امارات متحده عربی است و ارتباطی به ایران ندارد.

وزارت امور خارجه امارات روز یکشنبه (دیروز) نیز در واکنش به انتقادات مقامات تهران از عادی سازی روابط ابوظبی با تل آویو، سفیر ایران در ابوظبی را احضار و مراتب اعتراض دولت امارات را به او ابلاغ کرد.

انور قرقاش امروز (دوشنبه) نیز در توییتی نوشت: پیمان صلح امارات و اسرائیل یک تصمیم حاکمیتی است که به ایران ارتباطی ندارد. ما این را می‌گوییم و تکرار می‌کنیم. ما دخالت در تصمیمات خود را نمی‌پذیریم. ”

دیروز دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس هم در اظهار نظری، آنچه که “موضع تهدیدآمیز مقامات ایران” در قبال امارات خوانده را محکوم کرده است.

مقامات سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران طی روزهای گذشته در واکنش به اقدام دولت امارات در عادی سازی روابط با اسراییل ضمن محکوم کردن دولت ابوظبی بابت ” خیانت به آرمان مردم فلسطین” و “زدن خنجر از پشت به پیکر امت اسلامی” به مقامات ابوظبی هشدار داده‌اند پای اسراییل را به منطقه باز نکنند.

خبرهای غیررسمی حاکی است طی روزهای آتی ممکن است دولت‌های بحرین و عمان هم به صورت یکجانبه عادی سازی روابط خود با اسراییل را اعلام کنند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی