با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پیش بینی وزیر جاسوسی اسرائیل از امضای توافق با سودان/ بحرین و عمان هم در صف عادی سازی قرار دارند

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از تایمز اسرائیل، «الی کوهن» وزیر جاسوسی رژیم صهیونیستی در سخنانی از امضای توافق عادی سازی روابط با یک کشور آفریقایی در ماه‌های آتی خبر داد.

«الی کوهن» در مصاحبه با کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی گفت: امسال توافق دیگری خواهیم داشت با یک کشور آفریقایی، که بنا بر ارزیابی من سودان است.

همچنین خبرگزاری رویترز گزارش داد وزیر جاسوسی رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرده بحرین و عمان می‌توانند کشور‌های دیگرخلیجی باشند که به مانند امارات به عادی سازی روابط با اسرائیل دست می‌زنند.

الی کوهن گفت: در پی این توافق با امارات، توافق‌های بیشتری با کشور‌های حاشیه خلیج (فارس) و نیز مسلمان در آفریقا به وقوع خواهد پیوست.

او گفت: من فکر می‌کنم بحرین و امارات قطعا در برنامه هستند. علاوه بر این، طبق ارزیابی من، این فرصت وجود دارد که در سال آتی یک توافق صلحی با کشور‌های بیشتری در آفریقا به وقوع بپیوندد که سودان نیز در میان آنهاست.

گفتنی است هر دو کشور بحرین و عمان توافق اسرائیل و امارات را ستودند؛ اما هیچ کدام از آن‌ها فعلا صحبتی از چشم انداز خود در خصوص عادی سازی روابط انجام ندادند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دو سال گذشته با رهبران عمان و سودان دیدار‌هایی را به انجام رسانده است.
یک مقام ارشد آمریکایی روز جمعه اعلام کرد کاخ سفید با شماری از کشور‌های منطقه در تماس بوده است. او البته از نام بردن این کشور‌ها خودداری کرد؛ اما گفت آن‌ها کشور‌های مسلمان و عرب در خاورمیانه و آفریقا بوده اند.

گفتنی است روز پنجشنبه امارات متحده عربی و اسرائیل اعلام کرده بودند آن‌ها روابط دیپلماتیک را عادی خواهند کرد و روابط جدید گسترده‌ای را شکل خواهند داد.

/باشگاه خبرنگاران

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی