با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ليگ قهرمانان اروپا / تحقیر بارسلونا با 8 گل

شکست 8 بر 2 بارسلونا مقابل بایرن مونیخ، همگان را به فکر تاریخ نگاری انداخت!

به گزارش اصلاحات نیوز؛ شکست بارسلونا مقابل بایرن به حدی عجیب و باورنکردنی بود که منابع معتبر فوتبالی را به تکاپو انداخت تا آمارهای مربوط به این شکست را از دل تاریخ در بیاروند. جدا از اینکه بارسلونا پس از 74 سال در یک دیدار رسمی، 8 بار دروازه اش باز شده، این بازی سنگین ترین شکست دوران حرفه ای لیونل مسی نیز محسوب می شود.

وب سایت رسمی لیگ قهرمانان اروپا پس از این دیدار دست به دل تاریخ برده است تا سنگین ترین شکست های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را به صف کند.
قاطعانه ترین پیروزی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به رئال مادرید و لیورپول تعلق دارد. رئال مادرید در فصل 2015-2016 و در آخرین دیدار مرحله گروهی با نتیجه 8 بر صفر از سد مالمو گذشت. کریستیانو رونالدو در آن بازی 4 و کریم بنزما 3 بار موفق به گلزنی شدند.

دیگر پیروزی پرگل مرحله گروهی به لیورپول تعلق دارد که در سال 2007 با همین نتیجه 8 بر صفر از سد بشیکتاش گذشت. در آن بازی بنایون 3 بار، کراوچ و بابل 2 بار و جرارد یکبار برای لیورپول موفق به گلزنی شدند.

اما پر گل ترین پیروزی ها مرحله یک شانزدهم نهایی به دو پیروزی 7 بر صفر بایرن مونیخ مقابل تیم های بازل سوئیس و شاختار دونتسک اوکراین در سال های 2012 و 2015 باز میگردد.

در سال گذشته نیز منچسترسیتی در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر از سد شالکه گذشت. آگوئرو، سانه، استرلینگ، برناردو سیلوا، فودن و ژسوس گلهای سیتیزن ها را به ثمر رساندند.

اما در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در کنار بازی امشب بایرن و بارسلونا، یک دیدار پرگل دیگر به ثبت رسیده است. در سال 2007 منچستر یونایتد موفق شد با نتیجه عجیب 7 – یک از سد آس رم بگذرد. کریک و رونالدو هر کدام 2 بار، اسمیت، رونی و اورا 7 گل منچستر را وارد دروازه رم کردند.
یک طرفه ترین دیدارهای نیمه نهایی در تاریخ برگزاری بازی های لیگ قهرمانان، با نتیجه مشابه 4 – صفر به پایان رسیده که بایرن مونیخ در هر دو دیدار نقش اصلی را ایفا کرده است. آنها ابتدا در سال 2013 با نتیجه چهار بر صفر از سد بارسلونا عبور کردند. مولر دو بار به همراه گومز و روبن گل های بایرن را در آن دیدار به ثمر رساندند.

باوارایی ها اما یکسال بعد و در همین مرحله، با 4 گل مغلوب رئال مادرید شدند. راموس و رونالدو هر کدام 2 بار توانستند دروازه نویر را باز کنند.
اما قاطعانه ترین پیروزی در فینال رقابت های لیگ قهرمانان، برمیگردد به سال 1994 و جایی که میلان با نتیجه 4 بر صفر از سد بارسلونا گذشت و قهرمان شد. دژان ساویسویچ، مارسل دسایی و دانیله ماسارو 2 بار، توانستند دروازه بارسلونا را باز کنند تا روسونری در سال 1994 به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برسد.

  سوارس قراردادش را با بارسلونا تمدید کرد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی