با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وال‌استریت ژورنال: آمریکا چهار کشتی حامل سوخت ایران را توقیف کرده است/ سفیر ایران در ونزوئلا: دروغ است

روزنامه آمریکایی “وال استریت ژورنال” مدعی توقیف 4 نفتکش حامل بنزین ایران به مقصد ونزوئلا شده است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از منابع دولتی آمریکا، مدعی توقیف 4 نفتکش ایرانی به نام‌های برینگ، لونا، پاندی و بلا از سوی آمریکا شده است.

به نوشته این روزنامه این نفتکش ها که حامل 1.1 میلیون بشکه بنزین بوده اند به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا در آب های آزاد بین‌المللی توقیف شده‌اند و هم‌اکنون در مسیر شهر بندری “هیوستون” در ایالت تگزاس آمریکا هستند. وال استریت ژورنال نوشته مقامات آمریکا خود را برای استقبال از این نفتکش‌ها در بندر آماده می‌کنند.

بامداد دیروز نیز فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (سنتکام) با انتشار فیلمی از توقیف موقت و بازرسی یک نفتکش یونانی در آب‌های تنگه هرمز از سوی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده بود. بنا بر این ادعا این نفتکش ساعاتی پس از بازرسی آزاد شده است.

یک مقام آمریکایی به وال استریت ژورنال گفته این 4 نفتکش بدون استفاده از نیروی نظامی توقیف شده‌اند. او به جزییات بیشتری از نحوه توقیف آنها اشاره ای نکرده است.

ماه گذشته دادستانی فدرال آمریکا با صدور حکمی خواستار توقیف 4 نفتکش ایرانی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا شده بود. هنگام صدور دستور توقیف این نفتکش‌ها آنها در مسیر ونزوئلا بوده‌اند.

همزمان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا با انتشار توییتی خبر توقیف نفتکش ایرانی را دروغ و در راستای جنگ روانی “دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا” توصیف کرده است.

“حجت سلطانی” نوشته است:” ترامپ تروریست نمی‌تواند حقارت و شکست خود در برابر ملت بزرگ ایران را با تبلیغات دروغین جبران کند.”

آگهی