با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

برنامه ریزی برای تاسیس شرکت تامین و توسعه زیر ساخت در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از برنامه ریزی برای تاسیس شرکت تامین و توسعه زیر ساخت در این منطقه به منظور دستیابی به اهداف تولید خبر داد.

اصلاحات نیوز؛ به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی افزود: شرکت های زیر مجموعه منطقه ویژه خلیج فارس و صنایع غرب بندرعباس همچون فولاد هرمزگان، فولاد کاوه، صبا فولاد، مادکوش و آلومینیوم المهدی و پالایشگاه بندرعباس، در قالب یک کنسرسیوم، صندوق تامین توسعه و زیرساخت را تشکیل خواهند داد.

وی گفت: وظیفه این شرکت فعالیت های اولیه برای خرید آب تضمینی از یک شرکت بخش خصوصی و احداث واحد شیرین سازی آب از پساب بندرعباس و دیگر زیرساخت از جمله برق است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس افزود: مشکل ورود پساب فاضلاب بندرعباس به دریا سالیان طولانی یکی از پر چالش‌ترین معضلات شهری این شهرستان بود و بوی نامطبوع آن در اطراف خورهای شهر به ویژه خور گورسوزان و همچنین چهره نازیبایی که به ساحل بندرعباس داده بود باعث نارضایتی شهروندان شده بود.
خلج طهرانی اعلام کرد: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس امید دارد بتواند این پروژه را با ارایه یک پکیج شامل توسعه و بازسازی شبکه، ارتقا پمپاژ و بازسازی، ارتقا و ساماندهی تصفیه خانه فعلی، خط انتقال و پمپاژ پساب و شیرین‌سازی این پساب تا حد عمومی مورد درخواست صنایع، به بهره‌برداری برساند و آب مورد نیاز صنایع غرب بندرعباس را تامین کند.

خلج طهرانی با تقدیر از ایمیدرو برای حمایت از اجرای پروژه فوق در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، گفت: طرح انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای استفاده صنایع غرب و پالایشگاه بندرعباس نه تنها جنبه‌ی اقتصادی که جنبه های اجتماعی و محیط زیستی فراوانی دارد و می‌تواند چالش ورود پساب به دریا را پس از سال ها به اتمام برساند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی