با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

طرح احیای معادن کوچک مقیاس، ترویج کننده کنسرسیوم های معدنی باشد/ اجرای طرح احیای معادن کوچک توسط ایمیدرو، مانع هدررفت سرمایه گذاری ها شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن پیشنهاد داد: طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، ترویج کننده کنسرسیوم های معدنی باشد.

اصلاحات نیوز؛ به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهرداد اکبریان، با اعلام این موضوع با هدف بهبود اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک اذعان کرد: با توجه به حجم کوچک سرمایه گذاری ها و پایین بودن تخصص و تجربه در این معادن، بهتر است تعدادی از محدوده ها را به سمت تشکیل کنسرسیوم با مدیریت واحد سوق دهیم. وی ادامه داد: این اقدام موجب کاهش قیمت تمام شده احداث واحد فرآوری و توسعه اکتشافات خواهد شد. رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن درباره شرایط آغاز اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک گفت: این طرح در حالی اجرایی شد که معادن سنگ آهن کوچک مقیاس به دلیل اجرای سیاست کاهش صادرات و مصرف محصولات در داخل، با مشکل مواجه شده بودند. وی افزود: اجرای این طرح توسط ایمیدرو مانع هدر رفت سرمایه گذاری ها و موجب حفظ آن ها شد. به گفته وی این معادن گرچه در لفظ کوچک مقیاس اند اما هنوز اکتشافات در برخی از آنها ناقص بوده و ممکن است با تکمیل اکتشاف، به ذخایر عمده و بزرگ تبدیل شوند. تشکیل گروهی برای تامین ارزان ترین خطوط فرآوری دنیا اکبریان همچنین پیشنهاد داد: در قالب این طرح، یک گروه تشکیل و اقدام به تامین بهینه ترین و ارزان ترین خطوط فرآوری موجود در دنیا برای معادن کوچک کند تا از هدر رفت وقت و سرمایه جلوگیری شود. وی افزود: برای سرعت بخشی به طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن، کلینیک معدن متشکل از نیروهای جوان و آماده سفر یا بومی تشکیل شود تا این مجموعه مرتب از نزدیک با معادن در ارتباط باشند و روند توسعه معادن را به پیش برند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی