با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

سرمایه گذاری در سنگان از 1.4 میلیارد دلار عبور کرد / سنگان، خوراک تولید 10 میلیون تن فولاد را تامین می کند

خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: با راه اندازی کارخانه گندله سازی توسعه فراگیر سناباد، مجموع سرمایه گذاری ها در عسلویه شرق کشور ( سنگان) به بیش از 1.4 میلیارد دلار رسید.

اصلاحات نیوز؛ به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، غریب پور پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح دو کارخانه فرآوری سنگ آهن در سنگان که با فرمان رییس جمهور انجام شد، تصریح کرد: سنگان با راه اندازی مابقی کارخانه های فراوری سنگ آهن، در مجموع 1.9 میلیارد دلار سرمایه جذب می کند.

دستیابی به ظرفیت اسمی گندله سازی

وی درباره ویژگی راه اندازی این کارخانه گفت: گندله سازی توسعه فراگیر سناباد ظرف مدت یک ماه به ظرفیت اسمی رسید در صورتی که معمولا این امر در مدت یکسال انجام می شود.

غریب پور تاکید کرد: صاحبان تکنولوژی گندله سازی سناباد، از راه اندازی این کارخانه در دوران کرونا و بدون حضور کارشناسان خارجی، اظهار تعجب کردند.

وی همچنین خبر داد که کارخانه دیگری برای تولید کنسانتره سنگ آهن تا پایان سال در مجتمع سنگان راه اندازی می شود.

خوراک تولید 10 میلیون تن فولاد

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت درباره جایگاه سنگان در زنجیره فولاد، اظهار داشت: ایجاد 17.5 میلیون تن ظرفیت تولید کنسانتره و 15 میلیون تن گندله در سنگان در سال های آتی، خوراک تولید 10 میلیون تن فولاد را تامین می کند.

اهتمام دولت به اکتشاف و افزایش ذخایر به یک میلیارد تن

وی با اشاره به اهمیت اکتشاف در توسعه معدن گفت: با اجرای اکتشافات جدید در سنگان، میزان ذخایر سنگ آهن این ناحیه از یک میلیارد تن عبور می کند.

غریب پور تاکید کرد: اهتمام دولت دکتر روحانی به امر اکتشاف سبب شد سطح اکتشاف در دولت یازدهم به 250 هزار کیلومتر مربع برسد و در دولت دوازدهم این وسعت به 650 هزار کیلومتر مربع ارتقا یابد.

چهارمین افتتاح دولت در سنگان

غریب پور یادآور شد: کارخانه گندله سازی توسعه فراگیر سناباد، چهارمین افتتاح در منطقه معدنی سنگان در دولت دکتر روحانی است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: راه اندازی کارخانه گندله سناباد نیز همچون آلومینیوم جنوب، محصول برجام است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی