با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

دستگاه‌های نظارتی به اصلاح‌طلبان اجازه حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری نخواهند داد/

احمد حکیمی‌پور گفت‌: اصلاح‌طلبان بر اساس «تحلیل مشخص، برای شرایط مشخص» حتماً با توجه به موقعیت‌شان در موعد انتخابات کارهایی انجام خواهند داد. البته جبهه اصلاحات به نظر من بیشتر روی انتخابات شوراها متمرکز خواهد شد تا دست‌کم در آن کنش به دستاوردهایی برسد.

اصلاحات نیوز؛ اصلاح‌طلبان کمافی‌السابق در فضایی مبهم منتظر آغاز فضای انتخاباتی هستند. آنها در شرایطی طبق قانون سیاست‌ورزی خودشان را آماده کنش انتخاباتی می‌کنند که نگران رد صلاحیت شدن کاندیداهایشان هستند؛ نگرانی‌ای که سابقه نهادهای نظارتی نشان می‌دهد نگرانی‌ بجایی است.

احمد حکیمی‌پور، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌ باره اظهار داشت: اصلاح‌طلبان قبل از هر طرح و برنامه‌ای‌ باید نسبت خودشان را با مسائل داخلی کشور روشن کنند. این طیف به دلیل اینکه دچار بحث‌های درون جناحی هستند‌ متاسفانه این مهم را عقب انداخته‌اند. در واقع جریان اصلاحات فرصت ۹۶ تا ۹۹ را از دست داد و نتوانست به کار تشکیلاتی خود نظم بدهد.

عضو شورای عالی اصلاحات در ادامه گفت: اصلاح‌طلبان علاوه بر مسائل داخلی خود با مشکل بزرگی چون رد صلاحیت روبه‌رو هستند؛ یعنی نمی‌دانند سیستم اصلاً اجازه کنش سیاسی قانونمند را به آنها خواهد داد یا نه. چون جریان اصلاحات به دلیل تجربه‌های گذشته نمی‌دانند دستگاه‌های نظارتی به آنها اجازه مانور می‌دهند یا همچون برخی از انتخابات گذشته نمی‌توانند چهره‌های شاخص‌شان را به رقابت سیاسی هدایت کنند.

او تصریح کرد: اتفاق بد و هزینه‌سازی که در کشور رخ داده این است که متاسفانه رقابت‌های سیاسی یک‌طرفه شده و عملاً ارزش‌ خود را از دست داده‌اند. با این حال اصلاح‌طلبان بر اساس «تحلیل مشخص، برای شرایط مشخص» حتماً با توجه به موقعیت‌شان در موعد انتخابات کارهایی انجام خواهند داد. البته جبهه اصلاحات به نظر من بیشتر روی انتخابات شوراها متمرکز خواهد شد تا دست‌کم در آن کنش به دستاوردهایی برسد.

دبیر کل حزب اراده ملت توضیح داد: ‌در واقع شرایط نشانگر این است که دستگاه‌های نظارتی به اصلاح‌طلبان اجازه حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری نخواهند داد آن هم در حالی که اصلاح‌طلبان قویاً و قلباً برای خدمت به کشور و مردم در هر شرایطی آماده هستند. همچنین باید گفت حالا که کشور موانع متعددی را پیش روی خود می‌بیند و مردم روزبه‌روز با تنگناهای بیشتری مواجه می‌شوند لازم است همه سلیقه‌ها بتوانند در راستای اصلاح امور تلاش‌هایی موثر صورت دهند.

احمد حکیمی‌پور در پایان گفت:‌ تفکر اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان مورد توجه خاص افکار عمومی قرار می‌گیرند،‌ اما سیاست‌های محدودکننده مانع از تاثیرگذاری این طیف می‌شود.

  گفت‌ و گو با دختر ایرانی نیکوکار که در هند متهم به قتل شده است
آگهی
آگهی