با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۵/۱۰

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۱ سنت معادل ۱ درصد افزایش به ۴۳ دلار و ۳۵ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در واکنش به افت بی سابقه رشد اقتصادی آمریکا و در حالی که موارد ابتلا به کرونا در این کشور همچنان در حال افزایش است که می تواند تاثیری منفی بر مصرف نفت بگذارد، قیمت نفت پس از رسیدن به پایین ترین رقم 3 هفته اخیر در روز پنجشنبه، امروز با افزایش همراه بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 41 سنت معادل 1 درصد افزایش به 43 دلار و 35 سنت رسید. دیروز نفت برنت 1.9 درصد کاهش داشت و پایین ترین رقم از 10 جولای را تجربه کرد.
قیمت نفت خام آمریکا هم پس از کاهش 3.3 در جلسه قبل امروز 43 سنت معادل 1.1 درصد رشد داشت و به 40 دلار و 35 سنت رسید.
نفت برنت در مسیر ثبت چهارمین رشد ماهانه قرار دارد و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز سومین رشد قیمت ماهانه را تجربه خواهد کرد.
افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان سبب شده تا پس از چند ماه روند ترمیمی، مجددا نگرانی ها از کاهش تقاضا برای انرژی بالا بگیرد.
مایکل مک کارتی تجلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «اکنون که ما از تصمیم اوپک پلاس در مورد میزان تولید طی ماه های آینده اطلاع داریم، اصلی ترین عامل در بازار نفت کاهش تقاضا به شمار می رود.»
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروفند قصد دارند تولید نفت خود را از روز شنبه افزایش دهند و روزانه حدود 1.5 میلیون بشکه به عرضه جهانی بیافزایند.
بر اساس نظرسنجی رویترز از بیش از 500 اقتصاددان، چشم انداز اقتصاد جهانی بار دیگر تیره و تار شده و افزایش موارد ابتلا به کرونا ریسک قرنطینه مجدد شهرها و توقف روند ترمیم اقتصادی را بالا برده است.

انتهای پیام/

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۰۶
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی