با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۴/۲۷

در حالی که موارد جدید ابتلا به کرونا در چند کشور جهان افزایش یافته و تولیدکنندگان عمده نفت خود را برای افزایش نسبی تولید آماده می کنند، قیمت نفت امروز شاهد اندکی کاهش بود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 15 سنت معادل 0.35 درصد افت به 43 دلار و 22 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اوت نیز امروز با 8 سنت معادل 0.20 درصد افت به 40 دلار و 67 سنت رسید.

روز پنجشنبه آمریکا اعلام کرد که دست کم 75 هزار نفر تنها در یک روز به ویروس کرونا مبتلا شده اند که یک رقم بی سابقه به شمار می رود. در اسپانیا و استرالیا نیز بالاترین میزان ابتلا به کرونا در طی بیش از 2 ماه اخیر مشاهده شده است. همچنین موارد ابتلا در هند و برزیل نیز همچنان در حال افزایش است.

روز پنجشنبه پس از آنکه اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش توافق کردند که تولید خود را از ماه آینده اندکی افزایش دهند قیمت نفت شاهد یک درصد کاهش بود.

اما در عین حال برخی از اعضای گروه اوپک پلاس قرار است میزان تبعیت پایین اولیه خود از توافق کاهش تولید را طی ماه های آینده جبران کنند و این شاید بتواند به پایین ماندن عرضه نفت کمک کند. به گفته کارشناس کامنولث بانک: «بازار این اطمینان را پیدا کرده که اوپک پلاس به دقت شرایط بازار را رصد می کند تا اطمینان یابد که اقداماتش قیمت ها را به مسیری نادرست سوق نمی دهد.»

با توجه به احتمال بازگشت بخشی از نفت آمریکا به بازار و نامشخص بودن چشم انداز آینده تقاضا برای مصرف انرژی، تحلیلگران انتظار دارند قیمت ها در بازار نفت بین 40 تا 50 دلار در هر بشکه باقی بماند.

انتهای پیام/

  مشخص شدن اعضای کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی