با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

ارائه‌شده

در

رایزنی عراقچی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان درباره سند جامع همکاری های راهبردی دو کشور

سید عباس عراقچی که در راس هیاتی بلند پایه با هدف پیگیری توافقات انجام شده در جریان سفر اخیر «حنیف اتمر» به تهران و به ویژه نهایی سازی متن سند جامع همکاریهای راهبردی دو کشور به افغانستان سفر کرده است، با حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ در این ملاقات طرفین مسائل روابط دوجانبه، روند صلح در افغانستان و مسائل و مشکلات منطقه ای و بین المللی، از جمله مشکلات ایجاد شده در اثر بیماری کرونا و همچنین همکاری های اقتصادی دو و چند جانبه از جمله همکاری ها در مورد چابهار و مسیرهای ترانزیتی آسیای میانه را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار همچنین طرفین در مورد نقشه راه و تعیین جدول زمانی برای نهایی سازی سند جامع همکاریها نیز توافق کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار بار دیگر با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت دولت افغانستان، ابراز امیدواری کرد که گفت وگوهای بین الافغانی با مشارکت همه گروه های سیاسی آن کشور هر چه زودتر آغاز شود.

عراقچی حفظ دستاوردهای مردم افغانستان بعد از چهاردهه جنگ، به ویژه قانون اساسی و ساختارهای مردم سالارانه ایجاد شده در آن کشور را در جریان گفت وگوهای صلح واجد اهمیت دانسته و با  توجه به نگرانیها و منافع مشترک با افغانستان و نقش تسهیل کنندگی کشورهای همسایه در این رابطه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به دولت افغانستان جهت پیشبرد روند صلح را مورد تاکید قرار داد.

 عراقچی در جریان این سفر با سایر مقامات ارشد جمهوری اسلامی افغانستان نیز دیدار و گفت وگو خواهد کرد. /ایسنا

  پروژه جدید عربستان علیه ایران/ فریز بشکه‌های نفت ایران کلید خورد

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی