با ما ارتباط برقرار کن

ورزشی

ارائه‌شده

در

لیگ برتر هدف جدید کروناست

در همین مدت کوتاهی که از شروع مجدد لیگ برتر فوتبال ایران گذشته، چندین مورد تست مثبت کرونا در بین برخی از تیم‌ها مشاهده شد. شاید اگر روی اجرای پروتکل بهداشتی نظارت دقیقی می شد، این مشکلات به وجود نمی آمد.

به گزارش اصلاحات نیوز ، از اسفند ماه و با شیوه ویروس کرونادر ایران، لیگ برتر فوتبال مثل بسیاری از فعالیت‌ها تعطیل شد. تعطیلات نوروز کمک کرد تا کمی از آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا کاهش پیدا کند و علاوه بر این مشکلات اقتصادی سبب شد تا دولت تصمیم به بازگشایی برخی اماکن و ازسرگیری فعالیت های مختلف بگیرد.

لیگ برتر فوتبال هم از این قاعده مستثنی نبود و اواخر اردیبهشت ماه بود که سازمان لیگ با گرفتن مجوز از ستاد ملی کرونا به تیم ها اعلام کرد که با رعایت پروتکل های بهداشتی که از سوی این سازمان ها تهیه و تنظیم شده بود، تمریناتشان را آغاز کنند.

اکثر تیم ها با برگزاری لیگ مخالفت کردند و مدیران، مربیان و بازیکنانشان در مصاحبه ها بارها و بارها تصمیم سازمان لیگ را زیر سوال بردند. آن ها می گفتند که لیگ ایران پتانسیل لیگ های اروپایی را برای اجرای دقیق پروتکل ها ندارد و هر چند این دستورالعمل ها دقیق باشند اما اجرای آن از عهده تیم ها و سازمان لیگ برنمی آید.

با مبتلا شدن چندین بازیکن استقلال و فولاد به کرونا اعتراضات، شدت بیشتری گرفت و بعضی از اعضای تیم‌ها هنوز اجرای پروتکل های بهداشتیرا در لیگ برتر، دور از دسترس می‌بینند.

با این حال در همین مدت اتفاقات ریز و درشتی افتاده که نشان می دهد که هم کسانی که به شروع لیگ اعتراض داشتند و هم افرادی که مخالفتی با آن نداشتند، در مواقعی پروتکل ها را رعایت نمی کنند.

در این مدتی که لیگ دوباره شروع شده است کم ندیده ایم که بازیکنان از فعالیت های خارج از برنامه کاری‌شان عکس و فیلم در فضای مجازی منتشر کنند. به نظر می رسد ویروس کرونا حساسیت خاصی روی حضور بازیکنان در مراکز خرید و مهمانی ندارد و اگر در خانه بمانند کرونا از آن ها خشمگین می شود.

اگر فرض را بر این بگذاریم که بازیکنان لیگ برتر ایران پروتکل ها را رعایت می کنند پس به این نتیجه می رسیم که یکی از توصیه های سازمان جهانی بهداشت این است که بازیکنان حتما بعد از گلزنی خوشحالی دسته جمعی کنند و چه بهتر که همه اعضای تیم در این خوشحالی حضور داشته باشند. طوری که این روزها بازیکنان بعد از گلزنی خوشحالی می کنند ما می ترسیم قبح کار بریزد و بازیکنانی هم که گل خورده اند در این شادی شرکت کنند.

دست دادن، بغل کردن، برداشتن ماسک و اعتراض دسته جمعی نیمکت نشینان در کنار زمین را در این مدت کوتاه دیده ایم. همراه ما احتمالا مسئولان سازمان لیگ هم این صحنه‌ها را دیده اند ولی احتمالا پیش خودشان گفته اند هر چه پیش آید خوش آید. دریغ از یک تذکر یا جریمه برای کسانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند.

البته از کسانی که دستور لغو بازی نساجی-فولاد را با علم به اینکه بیش از ۲۵ درصد اعضای فولاد تستشان مثبت است، صادر نکردند، چیزی جز این انفعال انتظار نداشتیم و نداریم. امیدواریم لیگ هر چه زودتر با کمترین میزان بیماری به پایان برسد. /ایسنا

  رقم فسخ قرارداد وینفرد شفر مشخص شد
آگهی
آگهی