با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۴/۰۷

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۳ سنت افت به ۴۰ دلار و ۹۱ سنت رسید و این هفته را با یک درصد افت به پایان برد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که موارد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا و چین رو به افزایش است و احتمال بالا رفتن تولید نفت آمریکا همزمان با بالا بودن حجم ذخایر سرمایه گذاران را نگران کرده است، قیمت نفت خام روز جمعه با کاهش همراه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با 3 سنت افت به 40 دلار و 91 سنت رسید و این هفته را با یک درصد افت به پایان برد. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات شب گذشته با 23 سنت افت به 38 دلار و 49 سنت رسید و این هفته را با 1.6 درصد کاهش به پایان برد.

رشد قیمت های اوایل هفته تحت تاثیر خوش بینی های ایجاد شده نسبت به بالا رفتن تقاضا برای انرژی، در اواخر هفته جای خود را به کاهش قیمت داد زیرا افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا این نگرانی را ایجاد کرد که روند ترمیم مصرف انرژی در ایالت های مهم آمریکا ممکن است به تاخیر بیافتد. تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایالت های کالیفرنیا، تگزاس و فلوریدا که 3 ایالت پرجمعیت آمریکا به شمار می روند رشد قابل توجهی داشته است.

صبح جمعه فرماندار تگزاس برنامه بازگشایی کسب و کارها در این ایالت را متوقف و دستور تعطیلی برخی از کسب و کارها را صادر کرد.
این مسئله می تواند موجب تضعیف روند افزایشی تولیدات پالایشگاهی شود. پالایشگاه های آمریکا هم اکنون با حدود 75 درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند.

اندرو لیپو تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «کارفرمایان در حال به تعویق انداختن بازگشت کارمندانشان به محل کار هستند و این روی میزان تقاضا برای بنزین تاثیر خواهد گذاشت.»

شرکت های انرژی کانادا تعداد سکوهای حفاری نفت و گاز خود را در این هفته به ارقامی بی سابقه کاهش دادند.

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۴/۰۴| برنت ۴۲ دلار و ۴۳ سنت شد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی