با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

درخواست کره شمالی برای برگزاری نشست فوری شورای امنیت

کره شمالی هشدار داده که رزمایش مشترک نظامی کره‌جنوبی و آمریکا شبه جزیره کره را در آستانه جنگ قرار می‌دهد و خواستار برگزاری فوری نشست شورای امنیت سازمان ملل شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، “جان سونگ نام”، سفیر کره شمالی در سازمان ملل در نامه‌ای به رییس شورای امنیت سازمان ملل، آمریکا را به ایجاد خطر بروز جنگ به واسطه برگزاری رزمایش‌های مشترک سالانه که از روز دوشنبه آغاز شده است، متهم کرد.

وی در نامه خود آورده است:‌ اوضاع در شبه جزیره کره به دلیل ارائه استراتژی بمب افکن‌های حامل بمب اتمی، سامانه دفاع موشکی تاد و سایر استراتژی‌های آمریکا در کره جنوبی دیگر ثباتی ندارد. شورای امنیت باید هرچه سریعتر یک نشست فوری برگزار کند.

سفیر کره شمالی در سازمان ملل همچنین هشدار داد: اگر شورا بار دیگر به این مساله بی اعتنایی کند نه تنها به مسئولیتش در قبال صلح بین‌المللی بی اعتنایی کرده بلکه به ابزار سیاسی برای آمریکا بدل شده می‌شود. این موضع کره شمالی است که می‌خواهد از خود در برابر تهدیدهای آمریکا دفاع کند. برقراری صلح، ثبات و امنیت در شبه جزیره کره تنها با پایان بخشیدن به حالت‌های تخاصمی کره جنوبی و آمریکا بر قرار می‌شود.

کره شمالی تهدید کرده که در صورت مورد تهدید قرار گرفتن از این رزمایش‌ها، دست به حملات اتمی می‌زند.

هم‌زمان رییس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت که پیونگ یانگ از یک زیردریایی امروز (چهارشنبه) یک موشک بالستیک شلیک کرده است اما هنوز مشخص نیست که این شلیک موفقیت آمیز بوده یا خیر.

  ترامپ مستقیما با رهبر کره شمالی مذاکره می‌ کند؟

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی