با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

امام جمعه مشهد: شرط حل مشکلات اقتصادی، باز شدن حرم امام رضا (ع) است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: خسارات ناشی از شیوع بیماری کرونا در این استان با امکانات نظام و دولت قابل جبران نیست.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ آیت الله سید احمد علم الهدی عصر پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه در مراسم تجلیل از خیران و فعالان رزمایش مواسات و همدلی و اطعام مهدوی در مشهد افزود: بر اثر شیوع کرونا و تعطیلی هتل‌ها و سالن‌های غذاخوری در این شهر ۳۷ هزار نفر کارگران آنها بیکار شده و زندگی خانواده آنان با مشکل مواجه شده است.

وی با بیان اینکه محور اقتصاد مشهد زائرپذیری است ادامه داد: ارزیابی خسارات ناشی از کرونا در خراسان رضوی بسیار زیاد است و قابل تفسیر نیست.

امام جمعه مشهد گفت: تنها راهکار برای حل مشکل اقتصادی در این شهر باز شدن حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و آمدن زائر به این شهر است لذا تقاضا دارم مسوولان بیشتر بررسی کنند تا حرم مطهر رضوی باز نشود مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود و برای مسایل بهداشتی و تشخیصی نیز می‌توان اقدام لازم را انجام داد.

وی همچنین افزود: کسانی که در رزمایش مواسات و همدلی مشارکت کردند مورد توجه خاص امام زمان (عج) هستند و این حرکت همگانی که پرشور انجام شد به خاطر نگاه حضرت بقیه الله الاعظم (عج) بوده است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: هدف رهبر معظم انقلاب نیز در راه‌اندازی این رزمایش نمایش جامعه مهدوی به دنیا بود.

وی گفت: شیوع بیماری کرونا در این استان یک تجربه برای مسوولان، روسای نهادهای انقلابی و مردم بود زیرا پیدایش این بیماری سه دغدغه سلامت، معیشت و خسارت‌های اقتصادی به همراه داشت.

امام جمعه مشهد افزود: ۲ دغدغه در این استان به خوبی مدیریت و مهار شد که نخستین آن دغدغه سلامت بود که ۶ دانشگاه علوم پزشکی استان در این زمینه عملکرد موفقی از خود نشان دادند و با تدبیر استاندار این استان دغدغه سلامت در همدلی کامل و تفاهم صددرصد دستگاه‌های مختلف برطرف شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های اقتصادی استان بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال کمک کردند و خلاءهای درمانی در این زمینه پر شد و نقاهتگاهی با سه هزار تخت در مشهد توسط آستان قدس رضوی تجهیز گردید.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: تمامی بیماران خانه نشین نیز شناسایی و پرستار برای آنان اعزام شد و فوتی‌های کرونا در این استان کاهش یافت.

وی با اشاره به فعالیت ۲۰۰ نفر از طلاب در زمینه غسل فوتی‌های کرونا افزود: در این زمینه نیز عملکرد خوبی نمایش داده شد.

امام جمعه مشهد دومین دغدغه رفع شده در این استان را دغدغه معیشت دانست و ادامه داد: شناسایی ظرفیت مردمی جامعه انقلابی در استان مهمترین نتیجه اجرای رزمایش مواسات در تامین بخشی از نیاز معیشتی محرومان و اقشار آسیب دیده از کرونا بود.

وی گفت: اقدامات انجام شده در قالب این رزمایش نشان داد توانمندی و ظرفیت بسیار در مردم و نهادها و دستگاه‌های مدیریتی استان وجود دارد.

آیت الله علم الهدی افزود: در این زمینه هیچ کشور و جامعه‌ای این توان را ندارد.

ادامه ی خواندن
۱ پاسخ

1 Comment

  1. سعید خیامی وای بحال مملکتی که یک دزد دغل بگوید دزدی زیاد است واقعا آدم سرش شاخ درمیارد از اینهمه وقاحت

    13 ژوئن 2020 در 7:04 ق.ظ

    چقدر خریت واقعا بعضی افراد قبول میکنند؟؟؟؟

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی