با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۳/۰۲

با افزایش تردیدها نسبت به رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۰ قیمت نفت در معاملات روز جمعه کاهش یافت و به ۳۴ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، با وجود این که  نشانه های بیشتری از ترمیم تقاضا برای انرژی مشاهده می شود و کشورهای مختلف در حال بازگشایی فعالیت های اقتصادی و برداشتن محدودیت های اجتماعی هستند، قیمت نفت روز جمعه کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 1.41 دلار کاهش به 34 دلارو 65 سنت رسید. روز پنجشنبه نفت برنت شاهد رشد حدودا یک درصدی بود.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز بیش از یک درصد افزایش یافته بود امروز با 1.9 دلار کاهش به 32 دلار و 2 سنت رسید.

لغو برخی از محدودیت های کرونایی در کشورهای مختلف جهان در حال ترمیم تقاضا برای بنزین است، زیرا ترافیک سنگین به بسیاری از پایتخت های جهان برگشته است.

بر اساس آمارها، جریان تردد خودروها در شهرهایی چون برلین و توکیو مجددا افزایش یافته و در آمریکا کاهش محدودیت ها در بسیاری از ایالت ها سبب افزایش تقاضا برای مصرف بنزین شده است. تعطیلات پایان هفته طولانی پیش رو در آمریکا آغاز فصل سفرهای تابستانی در این کشور خواهد بود.

میزان ذخایر نفت خام آمریکا این هفته بر خلاف انتظارها شاهد کاهش بود و نشان داد که مازاد عرضه در بازار به سمت برطرف شدن پیش می رود.

در همین حال بر اساس آمارهای شرکت های رصد کننده تردد نفتکش ها، کشورهای تولید کننده عضو گروه اوپک پلاس، صادرات نفت خود را به میزان حدود 6 میلیون بشکه در روز کاهش داده اند. این نشان دهنده تبعیت گسترده اعضای اوپک و متحدانش از توافق کاهش تولید است.

با این حال انتشار اخباری از تشدید درگیری های تجاری بین آمریکا و چین و ابراز تردیدهایی در مورد رشد اقتصادی چین باعث نگرانی بازار نفت و در نتیجه افت قیمت ها در روز جمعه شده است. چین اعلام کرد هدفگذاری مشخصی را برای رشد اقتصادی خود در سال 2020 منتشر نخواهد کرد.

انتهای پیام/

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی