با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۲/۰۵/ برنت به مرز ۲۲ دلار رسید

در حالی که برخی از تولیدکنندگان نفت نظیر کویت گفته اند که برای جبران سقوط تقاضا در بازار به سرعت برای کاهش عرضه نفت خود اقدام می کنند، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که برخی از تولیدکنندگان نفت نظیر کویت گفته اند که برای جبران سقوط تقاضا در بازار به سرعت برای کاهش عرضه نفت خود اقدام می کنند، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 60 سنت معادل 2.8 درصد رشد به 21 دلار و 93 سنت رسید. روز پنجشنبه قیمت نفت برنت 5 درصد رشد داشت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم پس از رشد 20 درصدی در جلسه قبل امروز با 66 سنت معادل 4 درصد رشد به 17 دلار و 16 سنت رسید.

اما صرف نظر از رشد قابل توجه قیمت در آخرین روز معاملات هفتگی، قیمت ها در مسیر ثبت هشتمین افت قیمت هفتگی در طی 9 هفته گذشته قرار دارد. در این هفته با منفی شدت قیمت نفت خام آمریکا و رسیدن نفت برنت به پایین ترین رقم 2 دهه گذشته، یکی از پرنوسان ترین هفته های تاریخ بازار نفت رقم خورد.

موسسه کپیتال اکونومیکس در یادداشتی نوشت: «اختلال ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب شدیدترین افت تولید ناخالص داخلی جهان پس از جنگ دوم جهانی خواهد شد.» این موسسه پیش بینی کرده که اقتصاد جهانی امسال 5.5 درصد کوچک شود که افت منفی نیم درصد در جریان بحران مالی جهانی در مقابل آن رقمی ناچیز خواهد بود. «زمانی که ویروس کنترل شده و تولید از سر گرفته شود، سال ها طول خواهد کشید تا اقتصاد جهان به دوره قبل از ویروس باز گردد.»

بر اساس توافق به دست آمده میان اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و چند تولیدکننده دیگر از جمله روسیه تولید نفت این کشورها از ابتدای ماه می یعنی 6 روز دیگر روزانه 9.7 میلیون بشکه کاهش خواهد یافت. اما کویت دیروز اعلام کرد برای کاهش عرضه نفت خود به بازارهای جهانی تا ابتدای ماه می منتظر نمی ماند.

انتهای پیام/

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۱۱/۱۵
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی