با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

نماینده فعلی مجلس: هیچ تضمینی برای ریاست قالیباف در مجلس وجود ندارد / مجلس یازدهم در ظاهر یک دست است اما در باطن بیشترین اختلاف را دارند

به گزارش اصلاحات نیوز؛ حسین مقصودی در گفت و گو با اصلاحات نیوز گفت: مجلس یازدهم در ظاهر یکدست است، اما به نظر من در باطن بیشترین اختلاف را دارد. همان‌طور که پایداری‌ها لیست تهران را با اخم‌وتخم و هزار و یک ان‌قلت بستند، الان هم تاکید دارند که هیچ تضمینی برای ریاست مجلس به قالیباف نداده‌اند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: مجلس یازدهم سه دسته است که در آن پایداری‌ها اکثریت هستند. گروه دوم را همفکران قالیباف تشکیل می‌دهند که به شدت کم‌تعدادند و اقلیت محدودی هم با اصلاح‌طلبان است.

مقصودی درباره ریاست مجلس یازدهم گفت: افکارعمومی درباره ریاست مجلس یازدهم معتقد است قالیباف این سمت را خواهد داشت، اما پایداری‌ها به هیچ عنوان راضی به ریاست قالیباف نیستد.

او بیان کرد: اگر لازم باشد جبهه پایداری حتی به رئیس شدن یک اصلاح‌طلب راضی می‌شود تا قالیباف رئیس نشود. این دو گروه اختلافات ریشه‌ای با هم دارند.

این نماینده مجلس دهم در ادامه تاکید کرد: البته با وجود اینکه جبهه پایداری نمی‌خواهد زیر بار ریاست قالیباف بر مجلس برود، فشارهای زیادی در این باره وجود دارد.

او گفت: پایداری پیش‌شرط‌هایی برای ریاست قالیباف در نظر خواهد گرفت. اول اینکه قالیباف کاندیدای ریاست‌جمهوری نشود و دوم اینکه تیمی را که در شهرداری با او کار می‌کردند به مجلس نیاورد.

مقصودی ادامه داد: بنابراین قالیباف یا باید بدون قبول این پیش‌شرط کاندیدای ریاست مجلس شود که در این صورت حتماً شکست می‌خورد و ریاست به دست پایداری‌ها می‌افتد یا باید قبول کند که کاندیدای ریاست‌جمهوری نمی‌شود.

این نماینده ادامه بیان کرد: در صورت کاندیدا نشدن قالیباف برای ریاست‌جمهوری آینده، اگر شرایط به همین منوال فعلی باشد، پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 پایداری‌ها خواهند بود. بنابراین در سال 1400 چون ریاست مجلس سال به سال انتخاب می‌شود، قطعاً قالیباف را از ریاست مجلس پایین خواهند کشید تا ریاست مجلس و دولت هر دو در دست پایداری‌ها باشد.

نماینده مجلس دهم درباره ریاست قالیباف بر مجلس یازدهم تاکید کرد: یعنی آقای قالیباف باید بداند که ریاست در مجلس موقتی است و البته نواب رئیس و هیات‌رئیسه مجلس هم در اختیار پایداری‌ها خواهد بود. چهره‌هایی مانند حاج‌بابایی و زاکانی نواب خواهند شد و افرادی مانند امیرآبادی، قاضی‌زاده هاشمی، زاهدی و… هم هیات‌رئیسه را در اختیار خواهند گرفت.

مقصودی در ادامه تاکید کرد: جایگاه قالیباف برای ریاست مجلس بسیار متزلزل است و از طرف دیگر جبهه پایداری‌ها با گذاشتن شرط نیاوردن تیم قالیباف به مجلس، می‌خواهند افراد معتمد را از قالیباف دور کنند.

این نماینده مجلس در پایان گفت: این مجلس بسیار پرتنش و متزلزل خواهد بود و از الان صدای تنش‌های مجلس به گوش می‌رسد.

  ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری توسط رهبر معظم انقلاب
آگهی
آگهی