با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وزیر بهداشت: سیر صعودی آمار مبتلایان به کرونا به دلیل بیماریابی بیشتر/ غربالگری بیش از ۳۸ میلیون نفر در بسیج ملی مبارزه با کرونا

وزیر بهداشت با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۸ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا غربالگری شده‌‌اند، گفت: به دلیل افزایش بیماریابی، از این به بعد، آمار مبتلایان به کرونا و نتایج آزمایش‌‌های غربالگری افزایش می‌‌یابد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ دکتر سعید نمکی در گفتگوی ویدئوکنفرانسی با بیان اینکه طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا به‌‌عنوان یک طرح موفق جهانی است، اظهار کرد: همراهی مردم با ما بسیار خوب بود و تا به امروز 38 میلیون و 800 هزار نفر را در این طرح غربالگری کردیم. حدود 547 هزار نفر از این جمعیت علائمی داشتند که 74 هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی و 8000 نفر به بیمارستان‌‌ها ارجاع شدند که از این میان، 3000 نفر را واجد شرایط نگهداری یا درمان‌‌ تشخیص دادند.

وی افزود: با توجه به آزمایش‌‌های انجام شده در افراد، سیر صعودی مبتلایان را خواهیم داشت. البته این به معنی بدترشدن شرایط کشور نیست بلکه کشور را در وضع مناسب‌‌تری می‌‌بینیم؛ خوشبختانه تعداد مرگ‌‌ها نسبت به ابتلا کاهش یافته است و طرح غربالگری نیز باعث کاهش بار مراجعه به بیمارستان‌‌ها شده است.

نمکی ادامه داد: به دلیل افزایش بیماریابی، از این به بعد، آمار مبتلایان به کرونا و نتایج آزمایش‌‌های غربالگری افزایش می‌‌یابد و این به معنی بدتر شدن وضع بیماری در کشور نیست بلکه به معنی افزایش شناسایی بیماران است.

وزیر بهداشت از آماده کردن طرحی جدید خبر داد و تصریح کرد: این طرح را با عنوان طرح فاصله‌‌گذاری اجتماعی فردا در ستاد ملی مبارزه با کرونا در حضور رئیس جمهور مطرح خواهم کرد و علاوه بر خواهش از مردم از شیوه‌‌هایی دیگر برای محدودیت استفاده خواهیم کرد اما این به معنی اعمال قرنطینه نیست و قرار است با تجمعات و رفت‌‌وآمدها کمی انقباضی‌‌تر برخورد کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت در خانه ماندن مردم، از همراهی مردم تشکر و خاطرنشان کرد: دیروز در برخی استان‌‌ها مانند گلستان که دچار کمبود تخت شده بود، 200 تخت‌‌ خالی گزارش شده است و تخت‌‌های خالی گیلان تا دیروز 30 درصد بود ک امروز این رقم به 40 درصد رسیده است که این امر، نتیجه کاهش تجمعات و در خانه ماندن مردم است.

/تسنیم

آگهی