با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ما فاقد نیروهای کارآمد و متخصص در عرصه اقتصاد هستیم / اکثر مدیران اقتصادی کشور تخصصی برای حل مسائل ندارند

به گزارش اصلاحات نیوز؛ شهرام شریعتی عضو هیئت رئیسه خانه اقتصاد در گفت و گو با اصلاحات نیوز؛ با بیان اینکه در اقتصاد کشور از جمله در امر تولید بازار رقابتی وجود ندارد و اگر رقابتی نیز وجود دارد این رقابت، بین بخش خصوصی و دولتی است و از آن نمی‌توان به عنوان رقابت همگنی یاد کرد، تصریح کرد: در حال حاضر دولت مرکزی بخش عمده ای از اقتصاد کشور را در اختیار ندارد و این سازمانها و ارگانها هستند که در این حوزه اثرگذاری و تصمیم گیری می کنند ، چنان که شاهد نظارت کلانی در این حوزه از سوی دولت نیستیم .

وی با بیان اینکه ریلی که در حال حاضر اقتصاد کشور بر آن حرکت می‌کند یکپارچه نیست، تاکید کرد: زنجیره اقتصادی کشور کامل نیست و حلقه هایی در آن وجود ندارد که باید برای پر کردن این حلقه ها فکری کرد و از افراد تاثیر گذار در این زمینه استفاده کرد .

این عضو هیئت علمی دانشگاه با اعتقاد بر اینکه فاقد نیروهای کارآمد و متخصص در عرصه اقتصاد کشوری هستیم، ادامه داد : اقتصاد کشور، اقتصاد پایداری نیست بنابراین توسعه اقتصادی در کشور نیز پایدار نیست .

شریعتی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه برند های اقتصادی ایران در عرصه جهانی شناخته شده نیستند، گفت : همان طور که در فوتبال کشور این امر پذیرفته شده است که از مربی های خارجی و توانمندی های آنها استفاده کنیم به نظرم در زمینه اقتصاد نیز نیاز داریم با مشاورانی خارجی ارتباط گرفته و از تخصص و تجربیات آنها برای حل برخی از مشکلاتی که در حوزه اقتصاد کشور وجود دارد، استفاده کنیم .

شریعتی در ادامه اظهارات خود مدعی شد: اجزای اقتصادی کشور در حال حاضر اعتمادی به مدیران فعال در این صحنه ندارند .

این عضو هیئت رئیسه خانه اقتصاد ایران با تاکید بر اینکه صادرات و درآمد را اصل اقتصاد می‌دانیم، گفت: بسیاری از مدیران در اقتصاد کشور بیش از اینکه مدیران متخصصی باشند، مدیران مطلعی هستند که از امور در حوزه کاری شان مطلع هستند ولی تخصصی برای حل مسائل ندارند .

وی افزود؛ شیوع کرونا، توان اقتصادی اقشار مختلف جامعه، به ویژه بخش خصوصی واقعی را گرفته و می‌بایست دولت در این زمینه اقداماتی اساسی انجام دهد، خانه نیشینی به علت کرونا و عدم توجه این بخش ها ضربه جبران نشدنی به اقتصاد کشور وارد خواهد کرد .

شریعتی در پایان گفت؛ در وضعیت کنونی ضروری است دولت از تمام منابع خود برای اقشار آسب‌دیده اختصاص دهد. برای دوران بعد از کرونا ضروری است دولت برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد که ضررهای سرمایه‌گذاری‌های خرده‌پا، دست‌فروشان، اصناف، کارخانه‌جات، فعالان بخش حمل‌ونقل شهری را جبران کند؛ با این وجود شاهد هستیم که برنامه‌ریزی‌ای از سوی مسئولین کشور برای این موضوع وجود ندارد و باید هم نگران وضعیت فعلی بود و هم آینده بابت بی برنامه بودن .

/ انتهای پیام

آگهی