با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

حاجی دلیگانی: رئیس جمهور مسئولیت مستقیم مقابله با کرونا را بر عهده بگیرد

به گزارش اصلاحات نیوز؛ نماینده مردم اصفهان در گفت و گو با اصلاحات نیوز گفت: ما از رئیس جمهور درخواست کردیم وارد میدان شده و مسئولیت مقابله با کرونا را بر عهده بگیرند اما می گویند که من رئیس جمهور بودم و در این خصوص مسئولیتی نداشتم.

دلیگانی اظهار کرد: در همه ۱۵۰ کشوری که درگیر ویروس کرونا شدند بالاترین مقام اجرایی آن ها یعنی در برخی کشورها رئیس جمهور و در برخی کشورها هم نخست وزیر مسئولیت مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را بر عهده گرفته اند و طبیعتاً کشور ما هم نمی تواند از این کشورها مستثنی باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که بالاترین مقام اجرایی در کشور ما رئیس جمهور است لذا برای پیشگیری بهتر و مقابله با ویروس کرونا از رئیس جمهور درخواست کردیم تا خودشان وارد میدان شوند و مسئولیت را بر عهده بگیرند.

وی تصریح کرد: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی یک تفویض اختیاری به وزارت بهداشت و درمان شده اما اگر فردا در مدیریت ها ضعفی وجود داشت و کوتاهی صورت گرفت مجلس باید یقه کدام مسئول را بگیرد؟! ما از رئیس جمهور درخواست کردیم و ایشان هم می گویند که من رئیس جمهور بودم و در این خصوص مسئولیتی نداشتم.

حاجی دلیگانی با تأکید براینکه تفویض اختیار وظایف رئیس جمهور به وزرا فقط در موارد مسئولیت های بخشی و جزئی صورت می گیرد متذکر شد: ما در حال حاضر با یک بحران ملی و فراگیر مواجهیم که اگر هر چه سریعتر پیشگیری های موثر را انجام ندهیم وضعیت آلودگی استان های کشور مانند استان های گیلان و مازندران و قم و تهران به صورت تصاعدی بالا خواهد رفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رئیس جمهور باید شخصاً وارد میدان شود و مسئولیت بپذیرد گفت: مدیریت کردن به این نیست که وزیر بهداشت به وزیر صنعت نامه بزند این مقدار ماسک و تجهیزات نیاز دارم بلکه در این شرایط بحرانی رئیس جمهور باید فوراً دستورات لازم را به وزرا ابلاغ کند.

آگهی