با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

آذر منصوری: هیچ لیستی در انتخابات نمی‌دهیم و هیچ ائتلافی هم نخواهیم کرد

به گزارش اصلاحات نیوز؛ آذر منصوری، دبیر شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و قائم مقام دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی گفت:

فلسفه تشکیل و فعالیت شورای‌عالی برای مشارکت فعال در انتخابات بود و اگر اصلاح‌طلبان بنایی بر این اساس نداشتند، اساسا اقدام به تشکیل این شورایعالی نیز نمی‌کردند.

تجربه حضور در ادوار گذشته و آسیب‌شناسی نوع حضور، ما را به راهبرد متفاوت در این دوره از انتخابات رساند و مهم‌ترین دلیل اتخاذ این راهبرد نیز، جایگاه و‌ کارکرد نهاد انتخابی مجلس در مناسبات قدرت بود.

راهبرد حضور و مشارکت فعال به شرط داشتن کاندیدای شاخص اصلاح طلب، اولین ‌گام ما به سمت احیای جایگاه این نهاد و قرار گرفتن آن در تراز قانون اساسی بود. این راهبرد در واقع، حداقل الزامی بود که با تحقق آن، می‌شد به حداقل‌های قرار گرفتن مجلس در جایگاه تراز قانون اساسی امیدوار بود.

بدیهی بود که در شرایط سخت و فضای سرد جامعه پس از اعتراضات آبان‌ماه و همچنین، ‌کاهش میل عمومی به مشارکت در انتخابات، طبعا دعوت مردم به ثبت نام ‌با واکنش‌های منفی از طرف جامعه مواجه خواهد شد، اما جمع بندی این بود که باید ضمن اعلام فراخوان، خودمان هم افراد را نسبت به ثبت نام ترغیب کنیم. اما به رغم همه این تلاش‌ها و ‌ثبت‌نام بسیاری از چهره‌های شاخص، در این دوره از انتخابات با حذف بی‌سابقه اصلاح طلبان مواجه شدیم و حتی، نیمی از نمایندگان فعلی مجلس، هم در حوزه انتخابیه تهران و هم سراسر کشور رد صلاحیت شدند.

مصوبه اخیر شورایعالی، تصمیمی در راستای دفاع از راهبرد مصوب، حق انتخاب آزاد شهروندان، جمهوریت نظام و ‌دفاع از گفتمان و‌هویت اصلاح طلبی بود.

طبق مصوبه شورایعالی، احزاب می‌توانند با نام‌ و عنوان خود از کاندیداهای‌شان حمایت کنند. احزاب عضو، بدون مصوبه شورای هماهنگی، نمی‌توانند ائتلاف‌های جدید تشکیل دهند و چنین اقدامی، نقض تعهد به تصمیمی خواهد بود که به دلیل همین ملاحظه به این شکل اجماعی گرفته شده است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی