با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

زیباکلام: حمایت اصولگراها از تتلو یک استفاده‌ی ابزاری بود

استاد دانشگاه تهران درباره‌ی بازداشت امیر تتلو و اینکه آیا امثال رسایی و رائفی‌پور از او حمایت خواهند کرد گفت: اصولگراها از او حمایت نخواهند کرد و در مقطعی که از او حمایت کردند، یک استفاده‌ی ابزاری برای رای آوردن آیت‌الله رئیسی در انتخابات ۹۶ بود.

صادق زیباکلام درباره‌ی بازداشت تتلو و اینکه آیا اصولگرایان مثل حمید رسایی و رائفی‌پور از او حمایت خواهند کرد به انصاف نیوز گفت: تندروها از تتلو حمایت نخواهند کرد چرا که رویکرد آنها یک رویکرد ابزاری بود و می‌خواستند برای انتخابات ۹۶ با توجه به محبوبیتی که در بین جوانان داشت بهره‌برداری کنند. در واقع می‌خواستند بگویند که تتلو از آقای رئیسی حمایت می‌کند و برای او رای جمع کنند.

این استاد دانشگاه تهران در ادامه گفت: اینکه این حرکت به لحاظ اخلاقی درست بوده یا خیر قابل بحث کردن است. برای اینکه در خفا، خیلی از اصولگرایان این کار را تایید نکردند. حالا اگر بازداشت تتلو تایید شود و به ایران منتقل شود هیچ کدام از اصولگراها از او حمایت نمی‌کنند و اساسا به روی خودشان نمی‌آورند که در یک مقطعی از او استفاده ابزاری کردند.

زیباکلام درپاسخ به اینکه «رائفی‌پور و رسایی که پیش از این می‌گفتند امیر تتلو در جبهه حق علیه باطل مبارزه کرده، الان چه موضعی خواهند گرفت؟» گفت: این سوال را باید تندروها جواب بدهند که آیا این مبارزه‌ای که تتلو کرده مبارزه‌ی حق علیه باطل بوده و چه نوع مبارزه‌ای بوده است؟ چون در یک مقطعی شماری از اصولگراها معتقد بودند مبارزه‌ی تتلو مبارزه‌ی درست و صحیحی است. کاش مقداری توضیح دهند کدام جنبه‌ی مبارزه او بوده که مورد تایید اصولگراها قرار گرفته است.

انتهای پیام

آگهی