با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

یک مسئول: عامل اصلی طلاق، دخالت های مادرشوهر است!

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل اظهار کرد: برخلاف تصور عمومی ریشه طلاق مشکلات اقتصادی و معیشتی نیست بلکه دخالت مادرشوهر اصلی‌ترین عامل طلاق در اردبیل به شمار می‌رود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ حسین دشتی در حاشیه جلسه ستاد تسهیل ازدواج در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه اخیرا با تلاش کارشناسان و محققان علل و عوامل اصلی طلاق مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار گرفته است، اظهار کرد: در کنار دخالت مادرشوهر اختلافات طبقاتی و فرهنگی، دعوا بر سر مسافرت‌های خارج از کشور و همچنین برخی چشم و هم چشمی‌ها علل طلاق در اردبیل بوده و جالب است مشکل اقتصادی و معیشتی در رده هشتم عوامل طلاق به شمار می‌رود.

وی با یادآوری اینکه در پنج سال اول زندگی بیشترین آمار طلاق در بین زوجین به ثبت‌ می‌رسد، خاطرنشان کرد: باید فکری به حال تحکیم بنیان خانواده در سال‌های اول کنیم تا زوجین به خاطر کوچکترین اختلاف رهسپار دادگاه نشوند.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل گفت: کمیته امداد در پنج سال اخیر 6 هزار جهیزیه تامین کرده است که در تامین این جهیزیه‌ها اغلب از کالاهای ایرانی و در حد نیاز خانواده‌ها سعی شده تا وسایل اولیه زندگی تامین شود.

دشتی بیان کرد: بیش از 950 نفر در نوبت دریافت جهیزیه هستند که با همکاری بسیج سعی داریم نسبت به تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند اقدام کنیم.

وی آمار طلاق در بین مددجویان کمیته امداد را کمتر از سه درصد اعلام کرد و افزود: ما در این حوزه با مشکل فرهنگی روبرو هستیم و همچنان باید کلاس‌های آموزشی و فرهنگسازی در حوزه تحکیم بنیان خانواده برای زوجین برگزار شود.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: در کنار ثمراتی که پرداخت وام ازدواج به همراه دارد اما افزایش آن در سال‌های اول زندگی زوجین مشکلاتی را برای بازپرداخت این وام به وجود می‌آورد که ضروری است مسئولان امر تدبیری درست در این زمینه بیندیشند.

انتهای پیام

آگهی