با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

گسترش ویروس ناشناخته کُشنده در چین

دانشگاه هنگ کنگ تحقیقاتی انجام داده است که بر اساس آن شیوع ویروس مرموز در چین به مراتب گسترده‌تر و خطرناکتر از گزارش‌های رسمی است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ روزنامه ساوت چاینا روز چهارشنبه به نقل از این دانشگاه آورده است دستکم شمار کسانی که در شهر ووهان مرکز شیوع ویروس به آن مبتلا شده اند بیش از یک هزار و ۳۴۰ نفر بوده است این در حالی است که آمار رسمی نشان می‌دهد شمار کسانی که در این شهر به این ویروس که شبیه ذات الریه است و ویروس ووهان خوانده می‌شود حدود ۳۰۰ نفر براورد شده است.

در همین حال تحقیقات دانشگاه حاکی است که این ویروس ناشناخته که از مشتقات ویروس بیماری مرگبار سارس است که سال ۲۰۰۳ جان بیش از ۷۰۰ نفر را در سراسر دنیا گرفت و به بیش از ۲۰ شهر دیگر چین سرایت کرد.

دانشگاه می‌افزاید ترسیم آماری ثابت می‌کند که این ویروس دستکم بیش از یکهزار و ۳۴۰ نفر را در شهر ووهان آلوده کرده و شمار کسانی که در شهر‌های دیگر آلوده شده اند بیش از ۱۱۶ نفر است.

چین می‌گوید ۲۷۰ مورد از این ویروس مربوط به شهر ووهان و کل استان «خو بی» است که این شهر در آن واقع است و کل مبتلایان حدود ۳۰۰ نفر هستند.

همزمان اعلام شده است سازمان بهداشت جهانی و کارشناسان در حال همکاری بسیار نزدیک با مرکز پیشگیری و کنترل بیماری چین هستند این سازمان قرار است چهارشنبه شب برای رسیدگی به این مساله و شیوع این بیماری در چین و کشور‌های دیگر جلسه اضطراری تشکیل دهد.

دولت هنگ کنگ اعلام کرده است خود را برای یکی از بدترین سناریو‌های بیماری که می‌تواند انتقال ویروس از انسان به انسان باشد آماده می‌کند در همین حال گزارش‌ها نشان می‌دهد که در شهر ووهان تاکنون ۶ نفر جانشان را بر اثر ابتلا به این ویروس تاجی شکل از دست داده اند.

افزون بر این شمار کادر پزشکی بیمارستان که به این ویروس آلوده شده اند به ۱۵ نفر رسیده است که این می‌تواند نشانه بسیار خطرناکی از انتقال آلودگی از فرد به فرد باشد.

کارشناسان می‌گویند ویروس احتمالا از حیوانات وحشی به انسان انتقال یافته است و می‌تواند از انسان به انسان منتقل شود و اگر کنترل و پیشگیری جدی صورت نگیرد ممکن است مانند ویروس سارس گسترده شود.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی