با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

تلگرام ضدفیلتر در روسیه با موفقیت آزمایش شد!

مدت هاست که تلگرام فیلتر شده است که همین امر باعث شده تا کاربران به سراغ پیام رسان های داخلی و دیگر پیام رسان ها بروند که البته بعضی از کاربران نیز با استفاده از پروکسی یا فیلترشکن ها همچنان از تلگرام استفاده می کنند. اما اکنون کاربران می توانند بدون استفاده از پروکسی یا فیلتر شکن از تلگرام استفاده کنند در ادامه نحوه ضد فیلتر کردن تلگرام را شرح می دهیم.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ در این میان فیلتر بودن تلگرام باعث شده است که بازار سو استفاده کننده ها برای  بدافزارها  داغ شود و محصولات مخرب خود را عرضه  کنند. اما دیگر بدون نیاز به فیلتر شکن یا پروکسی می توان به تلگرام وصل شد در ادامه با نحوه ضد فیلتر کردن تلگرام آشنا خواهید شد.

در این قسمت مطلب قبل از نحوه ضد فیلتر کردن تلگرام مطالبی درباره سو استفاده کننده گان از فیلتر تلگرام را با هم می خوانیم:

سوءاستفاده‌کنندگان از ناآگاهی و عدم اطلاع افراد باز هم اقدام به انتشار نسخه‌های مخرب برخی از برنامه‌های نامعتبر و بدافزار در قالب تلگرام ضدفیلتر کرده‌اند و در روز‌های اخیر، اخباری مبنی بر عرضه‌ی آپدیت نسخه‌ای از تلگرام با قابلیت بلاکچین یا تلگرام ضدفیلتر منتشر شده است با این مضمون که «تلگرام با انتشار نسخه‌ای به صورت کامل فیلترینگ را دور زد؛ بدون فیلترشکن و با سرعتی بالا به تلگرام وصل شوید؛ در ضمن مراقب جاسوس‌افزار‌های ایرانی باشید.» و یا «تلگرام بلاک‌چین و ضدفیلتر معرفی شد، این نسخه ویژه کاربران ایرانی منتشر شده است ت از جاسوس‌افزار‌ها استفاده نکنند»

البته پیش از این هم چندین بار اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه مدیر تلگرام اعلام کرده با استفاده از فناوری «بلاک چین» ابزاری ارائه می‌شود که غیرقابل‌فیلتر خواهد بود، اما این موضوع تا کنون به طور رسمی توسط توئیتر و کانال تلگرامی دوروف تایید نشده است.

اما این روز‌ها و در شرایطی که تقریبا تب و تاب فیلترینگ تلگرام خوابیده و هر یک از کاربران روشی جایگزین را برای ارسال پیام‌های خود انتخاب کرده‌اند و از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند یا سراغ انواع فیلترشکن برای استفاد از تلگرام فیلترشده رفته‌اند، در کانال‌های مختلف مانند روز‌های ابتدایی فیلتر شدن این پیام‌رسان، روش‌هایی برای ورود به تلگرام بدون فیلترشکن ارائه می‌شود.

کاربران باید توجه داشته باشند اگرچه به دلیل متن باز بودن تلگرام، می‌توان نسخه‌های گوناگونی برای آن ارائه کرد که بعضا برخی از آن‌ها با استفاده از وی‌پی‌ان داخلی که از یک پورت و پروتکل خاص استفاده می‌کند، نیاز به فیلترشکن ندارد، اما هکر‌ها و کلاهبرداران اینترنتی هم از کار ننشسته‌اند و بسیار محتمل است بدافزار‌هایی را در قالب نسخه‌های غیرقابل فیلتر تلگرام در کانال‌های تلگرامی قرار دهند که کاربر را دچار مشکل کند.

به همین دلیل کاربران نباید اقدام به دانلود نسخه‌هایی کنند که در کانال‌های مختلف وجود دارد. خصوصا برنامه‌های اندرویدی که با پسوند apk در این کانال‌ها و گروه‌ها دست به دست می‌شوند و منابع آن‌ها مشخص نیست. بلکه تنها راه ایمن، دانلود و به‌روزرسانی نرم‌افزار‌ها از فروشگاه‌های آنلاین معتبر است و به‌روزرسانی هم به صورت خودکار روی نسخه‌ی قبلی انجام می‌شود و برنامه‌ی دیگری را اضافه نخواهد کرد، زیرا در آن صورت احتمال بدافزار بودن برنامه وجود دارد.

نحوه ضد فیلتر کردن تلگرام

1. ایتدا باید تلگرام رو آپدیت کنید و با آی پی روسیه وارد تلگرام شد. 

2. کافیه فقط یکبار بافیلترشکن وبا ip روسیه به تلگرام وصل بشوید بعد از ۳تا۴ دقیقه فیلتر شکن را قطع کنید.

دیگر بدون نیاز به فیلتر شکن به تلگرام وصل هستید وهرگاه اینترنت گوشیتان را قطع و وصل هم نمایید دیگر نیازی به فیلترشکن برای اتصال به تلگرام ندارید.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی