با ما ارتباط برقرار کن

فرهنگی

ارائه‌شده

در

مرور سینمای مستند کرمان در سینماحقیقت

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در دهمین دوره برپایی خود، به تکریم سینمای مستند کرمان می‌پردازد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در بخش «مرور سینمای مستند کرمان» این جشنواره که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می‌شود، منتخبی از آثار مستندسازان کرمانی به نمایش درآمده و در مراسم اختتامیه‌ی جشنواره، لوح تقدیر و هدایایی به آنها اهدا خواهد شد.

نکوداشت دو پیشکسوت سینمای مستند کرمان نیز از دیگر برنامه‌های این بخش ویژه است که همراه با اهدای نشان فیروزه سینما حقیقت، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدایای نقدی به آنان خواهد بود.

در سال‌های گذشته، جشنواره سینماحقیقت به مرور «سینمای مستند جنوب» و «سینمای مستند اصفهان» پرداخته بود. تکریم استاد ناصر تقوایی و حسن بنی‌هاشمی در بخش سینمای مستند جنوب و زاون قوکاسیان، رضا مهیمن و محمود کیانی‌فلاورجانی در بخش سینمای مستند اصفهان، از برنامه‌های این بخش ویژه بود.

سال گذشته نیز آیین بزرگداشت «محمدرضا مقدسیان» و «مرتضی ندایی» دو چهره‌ی فقید سینمای مستند ایران در جشنواره سینماحقیقت برگزار شد.

کاروان سینمای مستند ایران متشکل از اساتید، داوران و برگزیدگان دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پس از پایان جشنواره عازم شهر کرمان خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی