با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پاسخ روحانی به دردنامه هموطن بلوچ

رئیس جمهور، در پاسخ به یک هموطن بلوچ نوشت: برای توسعه استان سیستان و بلوچستان اقدامات و برنامه‌های زیادی در جریان است، اما از اینکه هنوز نتوانسته‌ایم گردِ محرومیتِ نشسته طی سالیان دراز را از چهره زیبای این استان بزداییم متاسف و شرمنده شما مردم دوست‌داشتنی هستم.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ روز گذشته در روزنامه همشهری گزارشی منتشر شد که در آن از مردم سیل زده پرسیده بود: «اگر رییس جمهور را ببینید به او چه می گویید؟»

در روستای «بنت» مردی می‌گوید: «ما که بعید است ریس جمهوری را ببینیم؛ اما شما اگر توانستید و دستتان می رسد به او بگویید اگر آمد با هلی‌کوپتر روی منطقه پرواز نکند، از همان چابهار سوار ماشین شود از همان جاده‌ای که مردم عبور می‌کنند رد شود و به اینجا بیاید. از اینجا هم به روستاها برود و ببیند وضع ما را. آبی که می خوریم را نخورد، اما یک لیوان برایش می‌آوریم فقط ببیند. بیاید اصلا با ما حرف بزند. ۱۰ دقیقه بایستد و به حرف‌های ما گوش کند. من یکی به خدا نه داد و فریاد می‌کنم، نه اصلا گلایه ‌ای دارم، فقط یک جمله می‌خواهم بگویم، «آقای روحانی! ما مردم این کشوریم، مردم توییم، تو هم رییس جمهوری ما هستی؟»

«دکتر حسن روحانی»، رئیس جمهور، نیز در پاسخ به این هموطن بلوچ نوشت:

«هموطن عزیز بلوچم، سلام

گلایه نجیبانه ات را به گوش جان شنیدم. روزی که ردای مسئولیت به تن کردم رویای ایرانی آباد و سرافراز را در سر داشتم و در تمام این ۶ سال برای تحقق همان رویا  کوشیده‌ام.

ایران آباد و سرفراز بی‌تردید و بی‌مسامحه، رنگین‌کمانی از همه اقوام و شهروندان است و جز با توسعه همه‌جانبه، متوازن و بدون تبعیض به دست نخواهد آمد. از مشکلات‌تان- از وضع نامناسب راه‌ها و آب آشامیدنی گرفته تا فقر و محرومیت- آگاهم و به احترام شما مردم صبور و رنج‌کشیده تمام‌قد می‌ایستم.

برای توسعه استان سیستان و بلوچستان اقدامات و برنامه‌های زیادی در جریان است، اما از اینکه هنوز نتوانسته‌ایم گردِ محرومیتِ نشسته طی سالیان دراز را از چهره زیبای این استان بزداییم متاسف و شرمنده شما مردم دوست‌داشتنی هستم.

در کنارتان ایستاده‌ام، نه فقط برای عبور از بحران سیل، که ان‌شاءالله تا زمان رفع همه مشکلات و آبادانی کامل این دیار. هموطن عزیزم؛ من رئیس‌جمهور همه مردم ایرانم و به تک تک شما از جنوبی‌ترین نقطه تا شمالی‌ترین نقطه ایران عزیز عشق می‌ورزم.

حسن روحانی، ‌ رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی