با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

مازنی: خانم ابوطالبی؛ ای کاش به آن برنامه نمی‌رفتید!

حجت الاسلام احمد مازنی در یادداشتی، به سخنان جنجالی مجری برنامه «نیمه پنهان ماه» شبکه افق سیما واکنش نشان داد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ در این یادداشت آمده: «نیمه پنهان ماه» عنوان یکی از برنامه های تلویزیون است. در کانال گردی ها وقتی به این برنامه می رسیدم دقایقی درنگ می کردم و در کنار خانواده تماشا می کردم. «نیمه پنهان ماه» نگاهی دارد به همسران شهدا، یعنی زنانی که در کنار مادران و دختران شهدا نقش ویژه ای در دفاع مقدس داشتند؛ گوشه ای از نقش بی بدیل شان در این برنامه با زبان خودشان بیان می شود. در این برنامه همسران شهدای جنگ تحمیلی و شهدای حرم از آشنایی، خواستگاری، ازدواج و اعزام شهید به جبهه و بالاخره شهادت همسرشان سخن می گویند؛ و در کنار تلخی های فراق از زیبایی های شهادت و ایثار می گویند؛ زنانی که مظاهر جهاد، ایثار و حیا هستند و در طول سال های جنگ و پس از آن عزت و حیثیت شهدا را حفظ کردند و فرزندان شهدا را بزرگ کردند، به مدرسه و دانشگاه فرستادند، پسران و دختران را به خانه بخت فرستادند، برای اشتغال بچه ها تلاش کردند، در کنار والدین شهدا پاسدار حرمت خون شهیدان شدند، و در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پیشتاز دفاع از حقوق ملت و ارزش های انقلاب شدند.


خانم ابوطالبی در نقش مجری برنامه «نیمه پنهان ماه» وظیفه اش را به خوبی ادا می کرد؛ به سخنان همسر شهید گوش می داد، با اشک او اشک می ریخت و با لبخند او لبخند می زد. شاید بتوان گفت بیشترین نقش او در «سکوت» و گوش سپردن به مهمان برنامه بود. اما این مجری متین، آرام و ساکت به عنوان کارشناس به برنامه دیگری می رود و سخنی بر زبان جاری می کند که به قول دکتر شریعتی بدترین دفاع از یک سبک زندگی بود. ای کاش به آن برنامه نمی رفت و ای کاش هم چنان ساکت می‌ماند و سخن نمی‌گفت، خواهر من این چه حرفی بود که در دفاع از به قول خودت زندگی سلحشورانه بر زبان راندی؟


نادانسته سخن محمد رضا شاه در زمان تاسیس حزب رستاخیز را تکرار کردی. من ۳۱ سال در بنیاد شهید خدمت کردم و هنوز هم با بسیاری از این عزیزان ارتباط دارم. آنها عزیزانشان را فدا کردند تا مردم ایران امنیت و آزادی و استقلال داشته باشند، ایثارگران از کسی طلب کار نیستند. حتی اگر در تقسیم بندی های سیاسی مثل سایر مردم در جناح های مختلف تعریف شوند اما مردم ایران را دوست دارند، اگر سبک زندگی گروهی از مردم ایران را نپسندند اما هیچ گاه آنان را ترغیب به مهاجرت و ترک وطن نمی کنند، ایران را متعلق به همه ایرانیان می‌دانند و برای همه احترام قائلند و باز هم برای عزت و آبروی ایران آماده ایثار و فداکاری هستند.


نماد برجسته ایثارگران «سردار دلها حاج قاسم سلیمانی» است. زندگی و شهادت او برای ما الگو است. او در اوج عشق به خدا و خلق قطعه قطعه شد. چرا فرصت ها را بدل به تهدید می کنیم؟


یقین دارم چنین سخنی، اشتباهی بود که تکرار نخواهد شد و خانم ابوطالبی جبران خواهد کرد و سازمان صدا و سیما هم مراقبت بیشتری خواهد کرد.


اما باز هم تکرار می کنم خانم ابوطالبی ای کاش همچنان سکوت می‌کردید تا همسران شهدا این نیمه های پنهان شهادت و ایثار بیشتر جلوه کنند و شما همچنان در نقش مجری متین و آرام برنامه «نیمه پنهان ماه» را اداره کنید که موجب جذب حداکثری باشد و در تلخ کامی های این روز ها مرهمی بر زخم دل ها باشد.

  گزارش جدید آژانس: ذخیره اورانیوم ایران ۱۰ برابر میزان مجاز در برجام شده است
آگهی
آگهی