با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

مراسم بزرگداشت مرحوم هاشمی‌رفسنجانی آغاز شد

مراسم بزرگداشت مرحوم هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی قبل در محل سالن اجلاس سران آغاز شد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ محمد هاشمی در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم  به حضار، گفت: باشد که نسیم یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی زمهریر زمستان ایمان را به بهار امید پیوند زند.

وی افزود: در سومین سال از دی ماه پر خطر و خاطره و پرخروش به یاد رکن رکین انقلاب گرد هم آمده‌ایم تا پیمان تازه کنیم و عهدی دوباره ببندیم و اهداف و آمال این رادمرد تاریخ را تحقق ببخشیم و تلاش کنیم برای حفظ نظام و ارزش‌های آن که با خون شهیدان تثبیت شده است.

برادر مرحوم هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: هاشمی مردی از دیار رفسنجان، قم، تهران، جماران و ایران بود، هاشمی راه اعتدال و میانه روی و دوری از افراط و تفریط را پی گرفت و دغدغه همیشگی اش بود. هاشمی منافع ملی را بر منافع گروهی و شخصی همواره مقدم می‌داشت. هاشمی مردی از جنس وحدت قلب‌ها بود.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی اصیل و گرانبها در سال‌های قحط الرجال بود. وی نوری بود که هرگز خاطره اش زدوده نخواهد شد.

وی بیان داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی بازوی توانای امام(ره) و رهبری و زبان گویای انقلاب بود. وی ابتکار و نوآوری را با اقدامات شجاعانه و با اقتضای زمان و بی هیچ پروایی اعمال می‌کرد.

هاشمی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی از جنس امیرکبیر بود مردی که خمینی کبیر این گونه او را ستوده اند:«بدخواهان بدانند هاشمی زنده است، چون نهضت زنده است».   همچنین در این مراسم ضمن، گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فیلمی از رشادت‌های سردار دل‌ها در میدان نبرد با تروریست‌ها پخش شد.

برخی افراد حاضر در این مراسم عبارت بودند از:

محمد هاشمی‌رفسنجانی برادر مرحوم هاشمی‌رفسنجانی
آیت‌الله سید محمد موسوی‌بجنوردی عضو پیشین شورای علمی دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی
حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تولیت حرم حضرت امام (ره)
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور
عفت مرعشی همسر مرحوم هاشمی‌رفسنجانی
مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور
علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور
علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
رضا اردکانیان وزیر نیرو
پیروز حناچی شهردار تهران

مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی عصر روز یکشنبه ۱۹ دی ماه سال ۱۳۹۵ به علت عارضه قلبی و نارسائی تنفسی پس از انتقال به بیمارستان شهدای تجریش در سن ۸۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.

  داعش و طالبان در افغانستان به جان هم افتادند
آگهی
آگهی