با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

میرزایی نیکو: مقامات قطر دست داشتن در ترور سردار سلیمانی را تکذیب کردند/ باید موضوع «سفیر انگلیس» را به دستگاه دیپلماسی بسپاریم

عضو فراکسیون امید: سفر مقامات منطقه ای و قطر می تواند نقش تسهیل کننده ای در روابط منطقه ای اجرا و مبادلات اقتصادی بین دو کشور را گسترش دهد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ قاسم میرزایی نیکو در گفتگو با خبرنگار پارلمانی سایت خبری مدآرا با اشاره به موضوع دستگیری سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیر کبیر و طرح موضوع اخراج او از ایران گفت: باید این موضوع را به دستگاه دیپلماسی بسپاریم تا تصمیم گیری کنند و نباید این مسائل را با عجله و هیجانی حل و فصل کنیم. اگر بخواهیم در این گونه موارد سر خود عمل کنیم؛ می شود موضوع سفارت عربستان که هنوز هم داریم هزینه های آن بی تدبیری را می دهیم. باید این موضوع را به دستگاه دیپلماسی بسپاریم که آنها هم سفیر را احضار کردند.

عضو فراکسیون امید با اشاره به سفر امیر قطر به ایران هم اظهار کرد: مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس در این سفرها تلاش می کنند که روابط منطقه ای مطلوبی را انجام دهند و مشخصاً درباره سفر مقامات قطر ظاهراً پیام هایی از کشور های دیگر برای ما داشته اند.
وی ادامه داد: ضمن اینکه این سفر نقش تسهیل کننده ای می تواند در روابط منطقه ای اجرا و مبادلات اقتصادی بین دو کشور را گسترش دهد.

میرزایی نکو همچنین با توجه به حواشی و شایعه هایی مبنی بر نقش داشتن قطر در ترور شهید سلیمانی توسط آمریکا تصریح کرد: قطری ها این موضوع را تکذیب کردند ولی ممکن است که این روابط هم وجود داشته باشد اما وزارت امورخارجه در خصوص این موضوع سفیر قطر در ایران را احضار نکرد و پیام نداد که اگر این موضوع جدی بوده باید ابتدا این کار صورت می گرفته پس بنابراین این مباحث بیشتر گمانه زنی است.

آگهی