با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وکیلی: ترور سردار سلیمانی تبعات سنگینی برای آمریکا و منافعش در منطقه خواهد داشت/ ترامپ بارها ثابت کرده که تعادل روحی و روانی ندارد

محمدعلی وکیلی، عضو هیات‌رئیسه مجلس، با تاکید بر اینکه ترور سردار سلیمانی ناشی از مشکلات روانی ترامپ است گفت: ترور سردار سلیمانی و به دنبال آن تهدیدات توییتری ترامپ، نشان از بی‌تعادل روحی و روانی او دارد. هر کس عقلی در سر دارد، می‌داند که این اقدام در درازمدت تبعات گرانی برای آمریکا و منافعش در منطقه دارد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ روز جمعه گذشته ایالات متحده آمریکا در اقدامی تروریستی به مسئولیت مستقیم رئیس‌جمهوری این کشور اقدام به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران کرد. اقدامی که نه تنها از سوی ایران بلکه از طرف جبهه مقاومت با واکنش شدیدی مواجه شد و همگی یکصدا خواستار انتقام سخت و اقدامات تلافی‌جویانه از آمریکا شدند. همچنین برخی شخصیت‌های حقوقی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین اعلام کردند که از ترامپ به مجامع بین‌المللی شکایت می‌کنند.

محمدعلی وکیلی، عضو هیات‌رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در تحلیل رفتارترامپ جنون‌آمیز ترامپ درباره ترور سردار سلیمانی و تهدیدات توییتری اخیرش علیه ایران مبنی بر هدف قرار دادن 52 نقطه مهم و فرهنگی گفت: ترامپ بارها ثابت کرده است که تعادل روحی و روانی ندارد. او در ترور شهید قاسم سلیمانی هم نشان داد مهم‌ترین عامل این اقدام تروریستی عامل روانی است و هیچ محاسبه زمینی‌ای آن رفتار را توجیه نمی‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اقدام خارج از عقل ترامپ مبنی بر ترور شهید سردار سلیمانی در قضاوت افکار عمومی جهان یک اقدام دیوانه‌وار و بدون توجیه است. هر کس عقلی در سر دارد، می‌داند که ترور سردار سلیمانی در درازمدت تبعات و آثار گرانی برای آمریکا و منافع این کشور در منطقه خاورمیانه به همراه دارد.

 ترور سردار سلیمانی خسارت جبران‌ناپذیری است

وکیلی توضیح داد: ترور سردار سلیمانی خسارت جبران‌ناپذیری است. اینکه کسی بگوید شهادت ایشان تاثیری در وضعیت ما ندارد حرف درستی نیست و قطعاً تاثیر خواهد داشت.

او یادآور شد: نکته‌ای که نباید فراموش کرد اینکه خون سردار سلیمانی در داخل کشور باعث ترمیم شکاف‌هایی می‌شود که در جامعه ایجاد شده است.

تهدیدات توییتری ترامپ فرار رو به جلو است

عضو هیات‌رئیسه مجلس تهدیدات توییتری ترامپ علیه ایران را اقدامی احمقانه و جنون‌آمیز خواند و افزود: این نوع عکس‌العمل‌ها و تهدیداتی که ترامپ به دنبال حماقت اولیه خود مبنی بر ترور سردار سلیمانی انجام می‌دهد برای توجیه آن اقدام اولیه نسنجیده، و فرار رو به جلو است.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: به نظرم این توجیهات صورت‌مساله را پاک نمی‌کند و این تهدیدات روحیه و شخصیت غیرمتعادل ترامپ را بیشتر به جهان نشان می‌دهد.

  مشخص شدن زمان و مکان قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸
آگهی
آگهی