با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

فواد ایزدی تحلیلگر مسائل بین المللی: جهان چشم انتظار پاسخ جبهه مقاومت به آمریکا است / حق مقابله به مثل برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است

اصلاحات نیوز _ ایزدی با تاکید بر ضرورت پیگرد قانونی ترور سردار سلیمانی، عنوان کرد: ممکن است این اقدام منجر به دستگیری ترامپ و محاکمه رئیس جمهور آمریکا نشود اما محکوم شدن آمریکا در یک دادگاه بین المللی می تواند برای جمهوری اسلامی ایران مفید باشد و در نهایت، کشور آمریکا نیز باید بداند جنایت آن ها بی پاسخ نخواهد بود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ فواد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو در آغاز با بیان اینکه اقدام آمریکا برای شهادت سردار سلیمانی، ظرفیت حقوقی در سطح بین المللی برای پیگیری دارد، گفت: یک اصطلاحی در حقوق بین الملل با عنوان «کشتن هدفمند» وجود دارد که طی آن جنگی آغاز نمی شود اما یک فرد مشخصی را هدف قرار می دهند و ترور می کنند و این خلاف قوانین بین الملل است. اگر قرار باشد مقام و مسئول کشوری، اعلام شود نیاز است در یک دادگاه بین المللی محاکمه شود و زمانی که جرم ثابت شد، قاضی تشخیص می دهد این جرم چه نتیجه ای برای فرد خواهد داشت.

وی با تاکید بر ضرورت پیگرد قانونی ترور سردار سلیمانی، عنوان کرد: ممکن است این اقدام منجر به دستگیری ترامپ و محاکمه رئیس جمهور آمریکا نشود اما محکوم شدن آمریکا در یک دادگاه بین المللی می تواند برای جمهوری اسلامی ایران مفید باشد و در نهایت، کشور آمریکا نیز باید بداند جنایت آن ها بی پاسخ نخواهد بود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل در ادامه با اشاره به اینکه یک تهدید بالقوه برای برخی مقامات و سران نظامی در ایران وجود دارد، گفت: حق مقابله به مثل برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است. وقتی کشوری بخواهد به کشور دیگر حمله کند، نیاز به مجوز سازمان ملل دارد اما اگر کشور، مورد تهاجم قرار گرفت، حق دفاع در منشور سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است و نیازی به مجوز ندارد. قطعا هر کاری که جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام تروریستی دولتی آمریکا انجام دهد، مورد اعتراض کسی نخواهد بود و واقعیت این است که تمام دنیا منتظر پاسخ جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی درباره فضای رسانه های بین الملل گفت: این رسانه ها کاملا همسو با جمهوری اسلامی ایران است و نه تنها سمت و سوی رسانه های بین الملل به سمت حق دانستن ایران است، بلکه رسانه های آمریکایی نیز و حتی مردم آمریکا همین وضعیت را دارند. سی ان ان امروز نظرسنجی را منتشر کرد که 72 درصد از مردم آمریکا اقدام این کشور و رئیس جمهورشان در ترور ژنرال ایرانی را اشتباه دانست.

ایزدی در پایان بیان کرد: اگر قصد آمریکا این بود که برای انتخابات آبان ماه، توشه ای از این عملیات تروریستی برای خود ایجاد کند و تعداد رای خود را بالا ببرد، قطعا به آن هدف نخواهد رسید.

/ انتهای پیام

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی